Instagram

Němčináři žďárského gymnázia nejlepší v kraji

13. 3. 2019 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Němčina

Stalo se tradicí, že němčináři žďárského gymnázia vozí každoročně medaile z krajského kola Soutěže v německém jazyce. V letošním roce opět potvrdili své konverzační umění a přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

V pondělí 25. února vyrazila do Jihlavy dvojice Martin Kunc (kvarta) a Tadeáš Bukáček (2. A). Martin Kunc obsadil v kategorii studentů tercie a kvarty víceletých gymnázií první místo a postupuje do národního kola, které se koná 30. dubna v Praze. Tadeáš Bukáček skončil v kategorii středních škol na druhém místě se ztrátou jediného bodu na letošní vítězku.

Každému finalistovi jsme položili jednu otázku.

Martine, co si myslíš, že rozhodlo o tvém vítězství?

Němčina mě hodně baví a věnuji se jí i ve volném čase. Jsem spíše extrovert a nebojím se hovořit, což je při soutěži výhoda. Soutěž není předváděním nacvičených témat, člověk musí být přirozený.

Tadeáši, jaké jsou tvé nejbližší plány s němčinou? 

V současné době se intenzivně připravuji na zkoušku Goethe - Zertifikat B2. Jedná se o zkoušku, která slouží jako doklad o jazykové úrovni, pokud bych chtěl v budoucnu studovat nebo pracovat v německy mluvící zemi. Po maturitě uvažuji o studiu německého jazyka na vysoké škole.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com