Instagram

Němčináři v okrese opět první

18. 2. 2019 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Němčina

Němčináři našeho gymnázia navázali na výborné výsledky z předešlých ročníků a v obou věkových kategoriích opět vybojovali první místa, a tím i postup do krajského kola, které se bude konat 25. února v Jihlavě.

Ve čtvrtek 7. února 2019 se na Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce kategorie SŠ III. A, která je určena studentům 1.–3. ročníků všech typů středních škol. Žďárské gymnázium vyslalo do soutěže tři zástupce (Tadeáše Bukáčka, Kateřinu Fialovou a Matěje Nováka). Soutěž se skládala z poslechové části a konverzace. Tadeáš Bukáček (2. A) obhájil suverénně svoje loňské vítězství, Kateřina Fialová a Matěj Novák (oba sexta) skončili těsně pod stupněm vítězů na čtvrtém a pátém místě.

Ve čtvrtek 14. února 2019 v prostorách Active Žďár nad Sázavou proběhlo i okresní kolo kategorie II. B, která je určena žákům ročníků víceletých gymnázií odpovídajících 8. a 9. tříd ZŠ. V této kategorii obsadil první příčku Martin Kunc z kvarty.

Všem účastníkům děkujeme za výbornou reprezentaci gymnázia a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole.