Instagram

Němčináři i v krajském kole na stupních vítězů. František Troubil postupuje do celostátního kola

15. 4. 2021 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Němčina

Studenti našeho gymnázia František Troubil (kvarta) a Martin Kunc (sexta) navázali na úspěchy našich němčinářů v předchozích ročnících a vybojovali cenné kovy i v krajském kole Olympiády v německém jazyce.

František Troubil se stal absolutním vítězem v kategorii IIB, která je určená studentům tercie a kvarty víceletých gymnázií. František bude reprezentovat Kraj Vysočina v ústředním kole, kde si poměří své jazykové dovednosti s dalšími 13 vítězi z ostatních krajů celé České republiky.

Martin Kunc obsadil v kategorii IIIA, kde soutěží studenti 1.–3. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, výborné 2. místo. Martin je studentem sexty a jeho umístnění bylo velkým překvapením, neboť postupující z ostatních gymnázií byli studenti nebo studentky 3. ročníků, respektive septimy, takže měli v přípravě minimálně jednoletý náskok.

Do krajského kola postupuje z každého okresu Kraje Vysočina pouze jeden zástupce, z tohoto důvodu v každé kategorii bojuje pouze pět soutěžících. I krajské kolo probíhalo online formou a skládalo se tentokrát pouze z konverzační části.

Blahopřejeme ke skvělým výsledkům!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com