Instagram

Matěj Bukáček v celostátním kole španělské olympiády

28. 4. 2023 Mgr. Lenka Formanová štítky: Španělština Soutěže a úspěchy

Student kvinty Matěj Bukáček se letos poprvé účastnil konverzační soutěže ve španělštině. V kategorii do tří let studia španělštiny se probojoval až do krajského kola, kde ho porota z devíti účastníků vybrala do kola ústředního, a tak měl možnost soutěžit 12. 4. v celostátní konkurenci. Nejvyšší kolo soutěže probíhalo distanční formou a v rozhovoru s rodilým mluvčím sehrál vylosovanou situaci, popisoval obrázek a mluvil na téma Gastronomie. Matěj skončil na 13. místě a zaslouží si velkou gratulaci za předvedený výkon.

1. Matěji, jak hodnotíš své první účinkování v konverzační soutěži od školního přes krajské až do celostátního kola?

Mé účinkování hodnotím rozhodně pozitivně. Vůbec jsem nečekal, že bych se mohl dostat až do celostátního kola. Před každým kolem jsem byl hodně nervózní, ale jak jsem začal mluvit, tak to ze mě opadlo. Před krajským kolem jsem si říkal, že by bylo opravdu super postoupit, a byl jsem moc rád, když se to podařilo. Celostátní kolo bylo velkou výzvou, a i přestože se mi moc nevydařilo, jsem rád za cennou zkušenost.

2. Co španělština? Proč ses ji rozhodl studovat? Co tě na ní baví a naopak, co tě štve? Chtěl by sis udělat mezinárodní zkoušku?

Španělština byla pro mě jasnou volbou ještě předtím, než jsem nastoupil na gymnázium. Vždy mě jazyk zajímal a bavil. Štve mě, když vůbec nerozumím rodilým mluvčím, protože mluví hodně rychle, což je bohužel pro tento jazyk typické. O mezinárodní zkoušce jsem ještě nepřemýšlel, takže moc nevím. Uvidím v budoucnu.

3. Co bys doporučil svým mladším kolegům studentům španělštiny?

Doporučil bych poslouchat španělštinu, například sledovat španělské seriály a filmy, poslouchat hudbu nebo dívat se na rozhovory.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com