Instagram

Certifikáty FCE a CAE má u nás více než 60 % maturantů!

15. 3. 2023 Mgr. Dana Denková štítky: Angličtina

Ovládat angličtinu na prestižní úrovni je v dnešní době samozřejmým předpokladem pro uplatnění jak na trhu práce, tak i při studiu na vysoké škole doma či v zahraničí.

Gymnázium Žďár nad Sázavou proto tradičně věnuje mimořádnou pozornost této oblasti vzdělávání. Neomezujeme se pouze na výuku jazyka v běžných hodinách angličtiny, ale nabízíme také dvouleté semináře, které velkou část našich studentů připravují k ambicióznějším cílům, než je pouhé zvládnutí maturity – k jazykovým zkouškám FCE a CAE. Jedná se o zkoušky Cambridge ESOL, které umožňují získání certifikátů, jež patří mezi nejběžnější jazykové certifikáty na světě s mezinárodní a časově neomezenou platností – uznávají je vysoké školy i firmy u nás i v zahraničí. Studenti jsou navíc oprávněni nahradit tímto certifikátem maturitní písemnou práci a ústní zkoušku při státní maturitě z anglického jazyka. Zájem ze strany studentů je obrovský.

Stejně jako v loňském školním roce naše gymnázium, coby partnerská škola Cambridge P.A.R.K. (autorizovaného centra pro pořádání jazykových zkoušek Cambridge English), zprostředkovalo studentům možnost hromadně absolvovat zkoušku v prostorách školy, tedy v domácím prostředí.

A jakými výsledky našich studentů 4. ročníků se můžeme pochlubit v letošním školním roce? Certifikáty FCE a CAE má více než 60 % maturantů (konkrétně 41 FCE a 14 CAE)!

Všem srdečně gratulujeme!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com