Instagram

Anglické divadlo

2. 12. 2019 Nikola Stará štítky: Angličtina Divadlo

Tom Sawyer, tak zněl název představení, na které se díky příspěvku od Rady rodičů v pondělí 25. listopadu vydalo do pardubického divadla několik desítek studentů v doprovodu učitelů anglického jazyka.

Divadlo, zpracované na motivy jedné z nejznámějších knih neméně známého amerického spisovatele Marka Twaina, vypráví o chlapci, který žije u své tetičky Polly v Mississippi. Je to rošťák, který nejraději ze všeho podniká ve společnosti svých přátel všelijaké klukoviny, a dobrodružství pro něj znamenají mnohem víc než škola. Na druhou stranu má ale srdce na pravém místě, a dokonce zachraňuje život nevinného muže, který byl obviněn z vraždy.

Hercům z TNT Theatre Britain se nejednou povedlo dobře mířenými vtipy publikum spolehlivě rozesmát a všichni zajisté odcházeli spokojeni. V prvé řadě proto, že se jednalo o příjemně strávené dopoledne mimo školní lavice, a druhým důvodem byl určitě fakt, že naše angličtina je na takové úrovni, že nenastala chvíle, kdy bychom nerozuměli, o čem je zrovna řeč.

Foto: Zdeněk Pražák, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Icons made by Freepik from www.flaticon.com