Instagram

A Day in London

23. 10. 2018 Klára Stupková štítky: Angličtina

Studenti našeho gymnázia se zúčastnili neotřelého divadelního představení Easy English Theatre s názvem A Day in London, které (jak už název sám napovídá), probíhalo celé v anglickém jazyce.

Představením, které bylo skrz naskrz protkáno spoustou vtipných a groteskních situací, jež měli na svědomí jak samotní herci, tak i účastníci přímo z publika, nás provedla postava veselého Chrise. Ten, kvůli neustálému a zřejmě neovladatelnému nutkání dělat na lidi dojem svým mnohdy nepříliš vhodným vtipkováním, neprožil zrovna šťastný den.

Spolu s ním jsme však jako publikum měli možnost nahlédnout do mnoha situací běžného londýnského života a přiučit se tak spoustě užitečných frází, jež nám při každém styku s nejpoužívanějším světovým jazykem přijdou jistě vhod. Navíc jsme měli jedinečnou šanci poslechnout si „rodilou“ angličtinu, kterou v našich končinách neslýcháme každý den.

Přestože v hledišti sedělo různorodé obecenstvo s rozdílnou úrovní angličtiny, myslím, že si z představení každý odnesl něco přínosného, ale co je ještě důležitější, že jsme si to všichni náramně užili.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com