Instagram

KSICHT: Malé ohlédnutí za minulým ročníkem

16. 11. 2021 Mgr. Zdeňka Veselská štítky: Soutěže a úspěchy Chemie

Kulatý 20. ročník KSICHTu se již začátkem října rozběhl, a tak se pojďme letmo ohlédnout za ročníkem minulým. Mezi úspěšné řešitele této celoroční soutěže se zařadila Michaela Prokopová, studentka sexty, která na titul dosáhla svým bodovým hodnocením v celostátním srovnání. Během školního roku na ni čekaly čtyři série zajímavých úloh z nejrůznějších odvětví chemie. Úlohy byly hravé, avšak hlouběji pronikaly do tajů chemie, proto dalo práci dojít k řešení. A o jaké zapeklité úlohy šlo? Zeptáme se přímo řešitelky.

Zvládla jsi hravě vyřešit všechny úlohy?

Vypracování některých úloh bylo velmi obtížné, protože vyžadovalo aktivní zjišťování a vyhledávání informací z učiva probíraného v rámci vysokoškolského studia. I když se mi někdy nepodařilo nalézt řešení, dozvěděla jsem se mnoho zajímavostí, které určitě uplatním při svém studiu chemie.

Co bys vzkázala budoucím řešitelům KSICHTu?

Pojďte se zdokonalit v chemii! KSICHT vám umožní získat nové znalosti, rozvíjet vaše dovednosti, kriticky vyhodnocovat informace i logicky myslet. A hlavně by vás především mělo bavit zadané úlohy řešit.

Tak se přidejte! Další ročník soutěže již začal.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com