Instagram

Krajské kolo ekologické olympiády očima jedné z účastnic

14. 11. 2019 Anežka Zobačová fotografie: Klára Jagošová štítky: Soutěže a úspěchy Biologie Ekologická olympiáda

Ráno ve středu 23. 10. jsme se sešly s Klárou Jagošovou, Eliškou Večeřovou a p. učitelkou Pohankovou na vlakovém nádraží v Žďáře nad Sázavou. Vlakem jsme se dopravily do Kostelce u Jihlavy, odkud jsme pěšky pokračovaly na turistickou chatu Čeřínek, kde se konala ekologická olympiáda.

Za tři dny, co jsme tam byli z nás vyždímali opravdu mnoho vědomostí o vodě, půdě a vzduchu. Hned v den příjezdu nás čekal náročný test a dvě ještě náročnější poznávačky zaměřené na vodu a malé vodní živočichy (larva pestřenky, nitěnky…). Druhý den jsme vyrazili na terénní úkol spočívající ve vypracování protokolu o dané vodní lokalitě, což v našem případě byla malá tůň a dvě studánky. Večer jsme se dostali k dlouho očekávané a obávané Malé maturitě, kde jsme předvedli naše znalosti o vodě, půdě a ovzduší čítající třicet otázek, obhájili svůj terénní úkol a domácí laboratorní práci.

Nakonec jsme po velkém soupeření s ostatními družstvy vybojovaly třetí místo a dosáhly na úspěšné řešitele. Už se těšíme na příští (doufejme, že stejně úspěšný) ročník.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com