Instagram

Projekt CLIL and Science – tentokrát z Andalusie

10. 11. 2019 Mgr. Roman Veselský štítky: CLIL and Science – Hand in Hand

Vzdělávací instituce Movidea na stánkách School Education Getaway inzerovala vzdělávací kurz pro učitele s názvem „Teacher Training on STEM Education“ a tento nezůstal bez povšimnutí našim pedagogům, kteří se účastní mezinárodního projektu z programu Erasmus+ KA1.

Vzdělávací instituce Movidea na stánkách School Education Getaway inzerovala vzdělávací kurz pro učitele s názvem „Teacher Training on STEM Education“ a tento nezůstal bez povšimnutí našim pedagogům, kteří se účastní mezinárodního projektu z programu Erasmus+ KA1. 

Roman Veselský, učitel zeměpisu a biologie tak první listopadový týden vyráží na cestu do města pod Alhambrou, do andaluské Granady. Zde se setkává s šesticí kolegů z dalších zemí EU (Finska, Chorvatska a Německa) a pod vedením španělským lektorů absolvuje pětidenní kurz, ve kterém nejde pouze o STEM, nýbrž dokonce o samotný STEAM. Což je propojení výuky „Science, Technology, Engineering, Mathematics“ s uměním „Arts“. Zaměření kurzu tedy předurčuje, že se jedná o velmi atraktivní metodu výuky přírodovědných oborů. Teď už je jen potřeba tuto metodu dostat pod kůži. K tomu nám jednak pomáhá teoretická výuka v odborných učebnách, sdílení zkušeností mezi účastníky kurzu, ale i exkurze do místní školy, do historického centra Granady a také do samotné Alhambry. Právě v těchto místech se člověku začíná propojovat poznání z mnoha úhlů pohledu a mnoha vědních oborů. 

Třešničkou na dortu je zpracování STEAM aktivity vhodné do výuky, a tak se kolega Veselský zapojuje do internacionálního týmu (společně s chorvatskou a německými kolegyněmi) a společně zpracovávají multioborové téma „Steam at the stream“. Vytváříme tak pevný tým, že už na konci této vzdělávací akce se domlouváme na pokračování v prostředí eTwinning. 

Tato mobilita byla poslední v rámci našeho projektu „Clil and Science Hand in Hand“, který byl financován z programu EU Erasmus+ KA1. 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com