Instagram

Možnosti studia v zahraničí aneb jak a kam vycestovat během studia na GymZR

20. 8. 2021 Mgr. Lukáš Bořil štítky: Výchovné poradenství

V dnešní době mají studenti velké množství možností, jak studovat v zahraničí již během střední školy. Přinášíme základní přehled projektů, v rámci kterých je možné vycestovat a studovat v zahraničí.

Nabídku projektů a podrobné informace naleznete v přiložené prezentaci. U každého projektu jsou stručně popsány základní informace. Vše důležité lze najít na stránkách škol a projektů, odkazy jsou vloženy v prezentaci.

Většina studijních pobytů trvá 1 školní rok. Některé programy jsou zcela zdarma, někde lze získat plné či částečné stipendium, některé typy studia jsou zpoplatněny. Vždy si zjistěte před podáním přihlášky finanční stranu studia a také vše proberte se svými rodiči.

Důležité je být aktivní, hledat informace a nebát se zeptat. Poradit se můžete s učiteli, výchovným poradcem či také se studenty, kteří si studiem v zahraničí prošli.

Pozn. Někdy jsou na webových stránkách termíny a informace z loňského školního roku, v takovém případě je třeba sledovat průběžně stránky a počkat na aktualizaci informací pro další školní rok.

Více informací, konzultace: Lukáš Bořil, [email protected]

Icons made by Freepik from www.flaticon.com