Instagram

Maturitní slavnost

24. 8. 2021 Mgr. Lenka Dočekalová štítky: Maturita Život na gymnáziu

Naši maturanti, nyní už abiturienti, se na začátku června loučili se svým gymnáziem. Slavnost, při které ukončili své středoškolské vzdělání, se konala v krásných prostorách zámku ve Žďáře nad Sázavou a podle všech reakcí se rozhodně vydařila.

Poslední dva roky studia našich letošních maturantů nebyly vůbec jednoduché. Kromě jiného přišli i o maturitní ples, na který se mnozí těší možná už od prváku, a nemohli ani zorganizovat poslední zvonění, které je také tradiční součástí školního roku. I proto se škola snažila uspořádat vyřazení, díky kterému by se mohli slavnostně rozloučit se svou třídou a školou před zraky svých rodičů a blízkých přátel.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo sehnat volný termín pro tuto akci v zámeckém areálu. Během slunečného odpoledne čtvrtého června se na 4. nádvoří postupně vystřídaly všechny tři třídy, a studenti tak měli možnost uzavřít svá studia a pobýt se svými spolužáky a rodinou. Na třetím nádvoří navíc bylo možné si dát něco dobrého k pití a k dispozici bylo i drobné občerstvení, které připravili studenti třetích ročníků.

Ve fotogalerii, z produkce fotografa Lukáše Řádka, se můžete přesvědčit o úspěchu celé akce, která bude mít pravděpodobně pokračování i v příštím roce. Budeme se těšit!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com