Instagram

Zakončení školního roku

4. 7. 2020 Mgr. Lenka Dočekalová štítky: Život na gymnáziu

Červen na gymnáziu byl především ve znamení přijímacích a maturitních zkoušek. Došlo však i na výuku ve všech třídách školy, díky čemuž se po dlouhé době mohli osobně setkat studenti se svými kamarády i učiteli. Na programu byly celkem klasické vyučovací/konzultační hodiny, stihly se však i zajímavé projekty, exkurze či gastronomické zážitky.

Například v primě se žáci věnovali projektu CLIL and SCIENCE – HAND IN HAND, v rámci něhož zkoumali živly – vodu, vítr a půdu. Studenti porovnávali propustnost různých druhů půdy, její složení a pH. Také zažili výuku v duchu konceptu STEM – zkoušeli postavit větrnou elektrárnu, testovali, jak nastavení a počet lopatek ovlivní množství vyrobené energie, a zamýšleli se nad výhodami a nevýhodami větrných elektráren.


I tercie strávila spoustu svých hodin netradičně. Hned, jak to bylo možné, se sešli téměř v plném počtu a pěšky vyrazili na Pilák a poté přes Vápenici a Mamlase se vrátili do Žďáru. O týden později menší skupinka zájemců vyrazila na cyklovýlet – dojeli na rozhlednu Rosička a dále pokračovali na Sázavu, Hamry a zpět do Žďáru. Jednu hodinu zeměpisu poté strávili venku u školy, kdy se věnovali našemu kraji a přiřazovali rozmístěné historické veduty a současné fotografie k městům. Pracovali tak s mapou a všímali si důležitých a výrazných staveb.

Aby toho nebylo málo, téměř všichni studenti francouzštiny (dokonce i někteří letošní maturanti!) strávili poslední hodinu piknikem, kde nechyběly takové dobroty francouzské kuchyně, jako jsou slané koláče, čokoládová pěna, profiterolky, croissanty či camembert a fondue. Kromě francouzské konverzace a ochutnávky francouzské gastronomie si také zahráli tradiční pétanque.

Pro představu, jak všechny tyto akce probíhaly, vám nabízíme pár fotek, mezi nimiž nechybí například fotka z rozdávání vysvědčení v primě.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com