Instagram

Prima zahájila školní rok v Bradavicích

20. 10. 2022 Mgr. Lukáš Bořil Sára Vaňkátová Alena Veselá Milada Pohanková štítky: Zážitkový kurz

Naši noví studenti primy zažili netradiční nástup do školy. První školní den pro ně totiž začal na nástupišti 1 a 3/4, protože začátek svého 8letého studia strávili na společném seznamovacím kurzu v prostředí kouzelnického hradu Bradavice.

Zážitky a zkušenosti z kurzu popisují tři účastnice:

Sára: Ještě jsme se spolu nikdy neviděli a už jsme měli jedno společné. Všichni z poprázdninové primy jsme ve svých poštovních schránkách našli "zvací dopis" do školy v Bradavicích. A tak, už den před začátkem oficiálního školního roku, se naše budoucí třída poprvé společně sešla na nádraží ve Žďáru nad Sázavou, abychom se z nástupiště 1 a 3/4 dostali přímo do Nového Města na Moravě a odtamtud pokračovali pěšky na Rokytno.

Už po cestě jsme od učitelů a instruktorů dostávali zábavné úkoly. Při příchodu do penzionu jsme byli "moudrým kloboukem" zařazeni do čtyř kolejí: Vránospáru, Peklovíru, Veseloru a Užovkozelu. Hráli jsme potom samé zábavné hry. Nechyběla ani stezka odvahy, která byla hodně strašidelná, ale úžasná.

Ty tam byly naše obavy z nové školy, nových učitelů i spolužáků. Každý zde dobře zapadl do kolektivu a našel si nové kamarády. Adaptační kurz jsme si moc dobře užili.

Alča: Ve dnech 31. 8. – 2. 9. letošního roku jsme se poprvé potkali s celou naší třídou na adaptačním kurzu s tématem Harryho Pottera na Rokytnu u Nového Města na Moravě. Byli tam tři učitelé – Lukáš Bořil, Václav Černík a paní učitelka Dita Čížková, dále instruktoři Valča, Libuška, Matěj a Viktor.

Celý kurz byl nádherný a zábavný. Nechyběl adrenalin, stezka odvahy, výtvarka nebo kouzelná škola. Celé dny byly plné programu, ale na zavolání domů se také čas našel. Kromě programu jsme se také vždycky těšili na dobré jídlo.

Všichni jsme si to moc užili a vzpomínat budeme dlouho. Adaptační kurz byl nepopsatelně krásný. Svědčí o tom také naše krásně vyzdobená třída. Moc děkujeme za společně strávený čas.

Milča: V srpnu a září letošního roku jsme se na adaptačním kurzu poprvé potkali s naší třídou primou 2022/23. Adaptační kurz byl na Rokytně v tématu Harryho Pottera. Učitelé, kteří tam s námi byli, nám vymýšleli skvělé aktivity, například stopaře, vyrábění hůlek, famfrpál, stezku odvahy a mnoho dalšího. Byli tam s námi tito sympatičtí učitelé a starší studenti: Viktor, Valča, Matěj, Libuš, Dita Čížková, Václav Černík a náš třídní učitel Lukáš Bořil.

Všichni jsme si celý kurz užili. Byl to velmi dobrý nápad, jak se seznámit s naší třídou, se kterou budeme na škole osm let. Jenom škoda, že to bylo tak krátké. Byl to ten nejlepší adaptační kurz, který jsme si mohli přát.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com