Instagram

Ohlédnutí za uplynulým školním rokem

18. 11. 2022 Mgr. Lenka Dočekalová Jitka Staňková Jitka Hloušková štítky: Maturita Život na gymnáziu

Školní rok 2022/2023 je v plném proudu, my však přinášíme malé ohlédnutí za minulým školním rokem očima maturantů.

Maturitní ročník je vážně náročným, ale zároveň velice krásným rokem. Určitě to není rok, během kterého bychom si řekli, že se nic neděje. 

Začali jsme na podzim stužkovacími večírky, kde jsme složili slib maturantů.  

Po několikaměsíční nejistotě a jednom odsunutí termínu se 8. dubna konal ples maturantů. O zahájení plesu se postaral ředitel školy Mgr. Vlastimil Čepelák a předseda Rady rodičů Ing. Antonín Šindelář. Následně proběhl nástup a šerpování maturitních ročníků a třídních učitelů. Také došlo na tanec pro maturanty a jejich blízké, přípitek a společné focení absolventů s jejich třídními učiteli. Úderem desáté hodiny odstartoval program maturitních tříd, skvělé scénky studentů i učitelů zcela jistě všechny pobavily. Samozřejmě nechyběla bohatá tombola a perfektní fotokoutek. Celým večerem nás provázeli šikovní moderátoři Lucie Potocká a Jakub Vítek, studenti septimy. Příjemnou hudbu k poslechu zajistila kapela Zelená pára.

Poslední zvonění proběhlo tradičně v kostýmech. Obešli jsme všechny třídy ve škole, nezapomněli ani na své učitele a další pracovníky školy a také se vydali do ulic města. 

Poté následovaly dva týdny takzvaného „svaťáku“, kdy jsme se připravovali na maturitní ústní zkoušky doma. S maturitou učitelé straší již při nástupu na střední školu a věřte, nebo ne, opravdu rychle to uteče. Prakticky celý druhý ročník a část třetího jsme byli nuceni učit se distanční formou, avšak maturity již proběhly v plné parádě prezenčně. 

Po úspěšném složení maturit se 3. 6. konalo vyřazení maturantů na nádvoří Zámku, kde nám na rozloučenou přálo krásné slunečné počasí. Nakonec jsme se sešli na rozlučkovém večírku. 

Pro mnohé tím však školní rok neskončil, protože si našli si čas a chuť se na GymZR vrátit před prázdninami a užít si s ostatními studenty GymFEST. To byl teprve závěr roku, jak má být! 

Autoři texu: Jitka Staňková, Jitka Hloušková, Lenka Dočekalová 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com