Instagram

Naši studenti již počtvrté v živém vysílání Fokusu Václava Moravce

21. 11. 2023 Mgr. Lukáš Bořil fotografie: Ing. Jan Havel štítky: Život na gymnáziu

V úterý 14. 11. 2023 jsme vyrazili již počtvrté do Prahy na živé natáčení pořadu Fokus Václava Moravce. Tentokrát byl pořad zaměřen na téma Klimatická naděje a odehrával se v Národním technickém muzeu. Do Prahy jelo z naší školy 43 studentů a 4 učitelé.

Celý večer byl rozdělený na čtyři části, v prvních třech blocích diskutovali vždy dva hosté, poslední část byla věnována zejména dotazům od studentů. Za naši školu pokládal otázku Dominik Zábranský a Míša Prokopová, oba svou roli zvládli perfektně a položili zajímavé a promyšlené dotazy.

Hosty v tomto díle byli zejména vědci: kosmický inženýr Jan Lukačevič, polární ekoložka Marie Šabacká, bioklimatolog Miroslav Trnka, hydrolog Martin Pivokonský a další. Díky zajímavým osobnostem jsme mohli během večera poslouchat diskuse na různá témata jako kolonizace Marsu, genetická modifikace potravin, problémy s vodou či dopady globálního oteplování na společnost. Pořad byl zarámován názvem „klimatická naděje“, proto se hodně mluvilo o řešeních současných problémů.

Studenti měli unikátní možnost sledovat, jak probíhá živé vysílání ve veřejnoprávní televizi. Také ale viděli, že znalosti, které se učí ve škole, mohou pomoci s pochopením současných problémů, ale hlavně s jejich řešením.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com