Instagram

Již počtvrté vyrazili osmiletí studenti na stmelovací a rozvojový Kurz Pulz

8. 12. 2021 Mgr. Lukáš Bořil štítky: Zážitkový kurz

Kurz Pulz nemusíme představovat. Od roku 2018 pořádá tým učitelů každý rok pro třídu sexta 4denní kurz postavený na metodě zážitkové pedagogiky. Kombinace programů, her a workshopů vytváří pestrý a nabitý program. Podle každoroční zpětné vazby studenti kurz hodnotí velmi dobře a rádi na něj vzpomínají. Letošní sexta vyrazila na Pulz v polovině října. Přinášíme postřehy dvou účastníků!

Zeptali jsem se dvou studentů sexty, Petra Pelikána a Sama Štohanzla, jak hodnotí letošní kurz a jak na něj vzpomínají.

Petře, Same, zeptám se nejdříve zeširoka. Co vlastně Kurz Pulz je? O co na takové akci jde a proč na kurz jezdí právě sexta, letos vaše třída?

Petr: Kurz Pulz je sebe-rozvojový kurz, který pomáhá zlepšit jak třídní kolektiv, tak také sebe sama, zejména díky aktivitám zaměřeným na osobnost. Na kurz jezdí třída sexta kvůli tomu, že třída jako celek je spolu již pět let, což je velmi dlouhá doba, a mohou v ní tak vznikat různé rozkoly a hádky. Kurz Pulz slouží k tomu, aby ucelil kolektiv a zlepšil atmosféru ve třídě.

Co se vám líbilo nejvíc? Na kterou událost či aktivitu vzpomínáte nejraději?

Sam: Na kurzu se mi nejvíce líbila propracovanost každé aktivity a také to, že i když se s někým ve škole nebavíme tolik, tak jsme se díky těm aktivitám bavili mnohem více, než se obvykle bavíme ve škole.

Jak hodnotíte celou akci?

Petr: Celá akce se mi velice líbila, bylo to takové odreagování od klasické školní výuky a myslím, že svůj účel splnila. Po kurzu panuje ve třídě dobrá nálada a lidi jsou na sebe přátelští a milí.

Vyzkoušeli jste si něco nového či zajímavého, co jste do té doby ještě neměli možnost zkusit?

Sam: Nedokážu asi říct, na kterou aktivitu vzpomínám nejraději. Asi nejraději vzpomínám na aktivitu, kdy nás učitelé vzbudili brzo ráno a šli jsme hned závodit do lesa. A taky když jsme se pokoušeli ze špejlí, pásky a provázku postavit co nejvyšší věž, na které by se udržel marshmallow. Taky jsem si osvěžil práci s buzolou, se kterou jsem sice měl tu čest pracovat, ale už jsem od té doby zapomněl, jak se s ní pracuje.

Díky za odpovědi!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com