Instagram

Čtvrťáci si užili výhru v tombole v předvánočním čase

7. 1. 2019 Mgr. Roman Veselský štítky: Život na gymnáziu

Ano. I naši studenti můžou vyhrát v tombole a přitom ani nemusí vlastnit lístky do této plesové hry. Třída, která přinese nejvíc darů do GymZR plesové tomboly, vyhrává den výletu navíc. Letošní 4.B v této sympatické soutěži během uplynulých třech let nebyla pokořena. Den výletu ze třeťáku si nechává uzrát a vybírá si jej až teď, v předvánočním čase.

Ve čtvrtek před famózní vánoční akademií si vyrážíme užít předvánoční atmosféru do moravské metropole, Brna. Jako vždy nás doprovází kolega Novák a Veselský. Tentokrát jedeme pomalým vlakem a vystupujeme na Dolním nádraží. Přemýšlíme, jak se asi musí cítit japonští turisté, když tudy do Brna vstoupí a vytváří si zde první dojmy. Zima jako na Sibiři a prostředí připomínající válečné ghetto. Vše se mění ve chvíli, kdy se přiblížíte k Vaňkovce. Zde si konečně uvědomujeme, že se opravdu nacházíme ve vyspělé zemi. Dnešní exkurze má být geograficko-kulturní. A tak návštěvě vánočních trhů, nakupování dárků, pití bezalkoholického punče a baštění vánočních klobásek na Svoboďáku předchází část zeměpisná. V rámci ní plníme úkoly z pracovního listu (©Čr), procházíme centrem města, hledáme památky podle historických fotografií a fotíme se u nich, učíme se číst čas na brněnském orloji, dokreslujeme chybějící část mapy a koukáme na sochu Jošta zespodu.

Společně s páteční vánoční akademií se jednalo o velmi příjemné završení školní části roku 2018. Tomboly se samozřejmě hodláme zúčastnit i letos. Víme, že je to naposledy, a tak věříme, že opět vyhrajeme a před završením našeho studia ještě jeden příjemný výlet stihneme.;)

Icons made by Freepik from www.flaticon.com