Instagram

Adaptační kurzy GO! pro 1.A a 1.B

17. 9. 2020 Nikola Stará štítky: Zážitkový kurz

První školní týden strávili studenti prvních ročníků tradičně na adaptačním kurzu GO!, který je nedílnou součástí gymnaziálního života. Díky kurzu tak měli možnost se poznat jinak než ve školních lavicích a zažít spoustu nového.

Přechod na střední školu s sebou nese mnoho velkých změn. Studenti a studentky prvních ročníků se musí seznámit s novým prostředím, učiteli a zejména s novými spolužáky. Chceme, aby pro ně byl začátek na našem gymnáziu co nejpříjemnější, a právě proto vždy v prvním týdnu po prázdninách probíhají adaptační kurzy GO!, jejichž cílem je z mladých lidí, kteří se možná vidí poprvé v životě, vytvořit přátelský kolektiv.

Na přípravě kurzu se podílí instruktoři z řad studentů i učitelů. Díky nabitému programu si účastníci nejen zapamatují jména těch, se kterými se budou po dobu čtyř let pravidelně setkávat, ale dozví se toho o sobě navzájem mnohem víc. Dost na to, aby si mezi sebou vybudovali základ dobrého kamarádství.

Letošní kurzy odstartovaly 1. září, kdy se 30 studentů z 1. A vydalo na Milovy a dalších 30 studentů z 1.B na Tři Studně. Kromě seznamovacích her na ně čekala také spousta aktivit pro pobavení, ale i k zamyšlení. Mohli povolit uzdu své fantazii, lehce vystoupit z komfortní zóny a vyzkoušet něco, co nikdy předtím nezkusili. Ze čtyř dnů prožitých ve společnosti nových kamarádů a třídních učitelů si odnesli spoustu zážitků i dobrých tipů. Věříme, že budou na kurz rádi vzpomínat a na nové škole se jim bude dařit.

Kurz 1.A

Kurz 1.B

Icons made by Freepik from www.flaticon.com