Instagram

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

22. 12. 2022 Dominik Zábranský štítky: Život na gymnáziu

Dne 21. 11. 2022 proběhlo v Knihovně Václava Havla v Praze vyhlášení projektu „Daruj srdce“ od Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Halové. Do projektu jsme se zapojili jako tříčlenný tým ve složení: Dominik Zábranský, Šárka Hromádková a Elle Štěpánková

Projekt je určený týmům studentů z celé České republiky, kteří tak mohou podpořit jakoukoliv neziskovou organizaci ve svém okolí. Výbor dobré vůle vyplatí vybraným neziskovým organizacím, které studenti do projektu přihlásí, částku 20 000 Kč na jejich činnost .

My jsme si vybrali neziskovou organizaci „Popálky“. Tato organizace se pod vedením ředitelky Jany Lacinové stará o popálené lidi. Jejich pomoc začíná již přímo v nemocnici, kdy poskytují podporu pacientovi a zároveň i rodině popáleného. Následně podporují pacienty v době rekonvalescence, ale i po ní, aby se se svým zraněním dokázali vyrovnat. Pro popálené a jejich rodiny pořádají různé akce nebo dětské tábory. Při vší této práci ještě aktivně navštěvují školky a školy s preventivními programy.

Náš tým žádal o příspěvek na vybavení pro lektora prevence. Toto vybavení zahrnovalo realistický model popálené ruky, skládací stůl a dva ukázkové maňásky. Z 36 týmů z celé České republiky náš návrh bohužel porotu nezaujal a rozhodla se podpořit jiné projekty. Útěchou pro nás může být, že zde nešlo o to, kdo vyhraje, ale o pomoc druhým.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com