Instagram

Naši studenti sbírali míčky na turnaji vozíčkářů

22. 11. 2021 Mgr. Jana Mazlová štítky: Sport Volný čas

Už jste někdy pomáhali handicapovaným sportovcům? Našim studentům se příležitost naskytla 11. 9. 2021 ve sportovní hale v Hamrech nad Sázavou. Každoročně se zde na podzim koná Český pohár ve stolním tenise vozíčkářů a pořadatelé se na nás pravidelně obracejí s prosbou o zajištění sběračů.

Tým sběračů se sešel v sobotu ráno před školou a po krátké instruktáži již asistoval hráčům při rozehrávání. Sběrači si počínali během celého turnaje velmi obratně. Někteří se zapojili i do dalších potřebných činností. Odměnou jim bylo poděkování nejen od pořadatelů, ale také velká pochvala a potlesk od samotných hráčů.

Studenti měli také jedinečnou možnost vidět skvělou hru dvou paralympioniků - Jiřího Suchánka a Filipa Nacházela. Jiří Suchánek získal letos na paralympiádě v Tokiu spolu s Petrem Svatošem bronzovou medaili v týmové soutěži (MT3). Medaile a maskot byly k vidění samozřejmě také.

Celý turnaj proběhl ve velmi přátelské atmosféře. Výkony a dovednosti hráčů byly obdivuhodné. Únava ze sbírání míčků se určitě brzy rozplynula…

Ptáte se, komu patří velký dík za pomoc na turnaji?

Týmu studentů napříč školou, který tvořili dobrovolníci:

Michaela Prokopová, Elena Hanusová (Sx), Jitka Staňková (4.A), Alena Škubalová, Valerie Blažíčková (Okt), Viktor Svoboda (Sp), Monika Zvolánková (3. B), Anita Zvolánková, Kristián Peksa (2.A), Emma Pálková, Zara Honková (Kt), Matěj Nepraš, Lucie Klementová, Tereza Tulisová, Natálie Krejčíková (1.B), Dominik Procházka (Kv), Matěj Blažíček (T).

Děkujeme všem ochotným studentům a věříme, že si tuto příležitost nenechají ujít ani v příštím školním roce.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com