Instagram

DRACUP 2019 ovládla Sekta, Dlažební kostky si vydláždily cestu do první desítky

19. 6. 2019 Anna Švaňhalová fotografie: Jan Fiala štítky: Sport

Pátek 14. června patřil na rybníku Řeka v Krucemburku závodům dračích lodí DRACUP 2019. Dvanáct týmů ze všech koutů kraje přijelo poměřit své síly a bojovat o hodnotné ceny. Naši školu reprezentovaly hned dvě posádky – Dlažební kostky ze sekundy a Sekta ze sexty. Sekundáni bojovali v jedenáctičlenné kategorii základních škol a sextáni připadli do jednočlenné kategorie středních škol.

V oblasti lodí jsme teprve dračí mláďata, která se ale nebojí nových příležitostí a výzev. Týmový duch ani odhodlání nám nechybí, stejně jako skvělý bubeník v čele naší výpravy,“ prohlásily o sobě před začátkem závodu Dlažební kostky. Jejich největší předností byla skvělá nálada a radost z nové zkušenosti. Sekta šla do boje s vysokými cíli. “Sekta je plná nadějných sportovců – od jachtařů přes běžce, fotbalisty až po florbalisty. Úspěch ovšem není jen o fyzické síle. Sektáni již šestým rokem na gymnáziu dosahují skvělých výsledků ve vědomostních soutěžích a projektech. Spojili tedy sílu a inteligenci a vytvořili neporazitelnou posádku." Slova, která se před vypuknutím soutěže linula Krucemburkem, napověděla, že Sekta míří vysoko. V jednočlenné kategorii se tomu ovšem nikdo nemohl divit.

Před samotným pádlováním se všechny posádky společně rozcvičily, zatančily si a promyslely taktiku pro souboj. Následovala první rozjížďka – úplná premiéra pro oba žďárské týmy. Ty se ovšem ničeho nebály a vší silou se opřely do pádel. Odhodlaná Sekta na plné čáře předjela soupeře s časem 1:00:11, Dlažební kostka o kousek nestačila svému protivníkovi, do cíle se dostala v čase 1:12:43. Na březích rybníka byla po celý závod slyšet vzájemná podpora dvou žďárských družstev. Druhá rozjížďka byla pro mladé naděje ze sekundy úspěšnější. Za bójku dopádlovali v čase 1:09:71. Sextáni si i přes vypětí všech sil pohoršili – dračí hlava jejich lodě projela cílem v čase 1:00:87.

Únavu a vyčerpání z maximálního nasazení brzy utišilo vyhlašování vítězů. Dlažební kostky si domů odnesly radost z 9. místa. Spolu s radostí si odvezly i pohár, medaile a další hodnotné ceny. Na Sektu čekalo nečekané umístění. Ovládli kategorii středních škol a s vůbec nejlepším časem celého pátečního dne si vysloužili první místo.

Těšíme se zase za rok!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com