Instagram

Michael Žantovský

31. 10. 2019 Mgr. Lenka Nováková štítky: Přednášky Základy společenských věd Dějepis Rok revoluce

V letošním roce tomu bude již 30 let od chvíle, kdy proběhla sametová revoluce. Každý starší občan naší republiky má na revoluční rok své osobní vzpomínky, někteří se dokonce přímo účastnili demonstrací. Jen málokdo ale může říci, že přímo tvořil dějiny a promlouval k masám lidí na Václavském náměstí.

Naši studenti měli to štěstí, že se mohli 22. října setkat s panem Michaelem Žantovským, který dějiny roku 1989 osobně tvořil. Navíc se na několik let stal velice blízkým člověkem Václava Havla a poznal jeho silné i slabé stránky. Nejen o tom se studenty hovořil. Díky své funkci diplomata a bohatým zkušenostem z politického života zodpověděl také dotazy týkající se současných vnitropolitických problémů i mezinárodního vývoje. Budoucnost však předvídat nechtěl, protože, podle jeho slov, rozhodně není prognostik :)

Michael Žantovský si zaslouží naše obrovské poděkování. Za neskutečně milý a vstřícný přístup ke studentům, otevřenost i za lidský a skromný způsob chování. Zároveň děkujeme také Knihovně Václava Havla, v jejímž čele stojí, že nám takovéto setkání umožnila.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com