Instagram

Fokus Václava Moravce – aneb Byli jsme při tom

18. 10. 2019 PhDr. Milan Hána štítky: Základy společenských věd

Kolaps civilizací. Ústřední téma Fokusu V. Moravce 15. 10. na ČT24. Studenti naší školy byli v přímém vysílání České televize.

Téma kolapsu civilizací, stejně jako téma udržitelnosti naší civilizace neopouští stránky předních světových i českých médií.

Díky spolupráci naší absolventky V. Černé s dramaturgyní České televize P. Vykydalovou jsme mohli strávit příjemný večer v televizním studiu ČT na Kavčích horách s fundovanými odborníky na dané téma:

Přátelskou atmosféru s profesionalitou sobě vlastní vytvořil moderátor Václav Moravec. Jako bonus k večernímu živému vysílání dostali studenti i odpolední prohlídku hlavních studií České televize. Můžeme prozradit, že ČT připravuje nový film o Boženě Němcové. S ohledem na skutečnost, že i D1 byla bez problémů průjezdná, vrátili jsme se všichni naplněni zajímavými zážitky.

Zároveň jsme v přímém přenosu viděli, že moderní vzdělání je vždy komplexní. Nedělí se na ostře oddělené přírodovědné, humanitní a technické. To je budoucnost naší civilizace.

Záznam pořadu je k dispozici v archivu ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/219411030530008/

Icons made by Freepik from www.flaticon.com