Instagram

Exkurze do Mauthausenu 2017

22. 6. 2017 Anna Švaňhalová štítky: Cestujeme po Evropě Dějepis Exkurze

Ve středu 7. června se žáci kvarty a zájemci z prvních ročníků zúčastnili exkurze do rakouského koncentračního tábora Mauthausen a do města Linz.

Před pátou hodinou ranní se všech 40 ospalých účastníků sešlo na místě srazu. Nasedli jsme do našeho luxusního autobusu a nadšeně vyrazili vstříc poznání. Nadšení nás opustilo za Bohdalovem, kde se cesta zdála být už nekonečně dlouhá. Po dalších pěti nekonečných hodinách a dvaceti vystřídaných polohách v autobuse jsme konečně dorazili na místo. Nad námi se zlověstně tyčil obrovský areál koncentračního tábora. S husí kůží (nejen kvůli počasí) a strachem jsme vešli dovnitř. K příležitosti výročí jsme umístili květinu k českému památníku, poté jsme společně sešli a vyšli tzv. „schody smrti“ a sami jsme si prohlédli celý areál Mauthausenu. Pro všechny z nás to byl velmi silný zážitek, který nám dokázal, jaké hrůzy byly páchány za 2. světové války.

Po návštěvě Mauthausenu jsme se přesunuli do 20 km vzdáleného Lince, třetího největšího města v Rakousku. Prošli jsme si náměstí, nakoupili zásoby zmrzliny a přeplněnou tramvají vyrazili na vrchol Pöstlingberg. Z Pöstlingbergu se nám naskytl úchvatný výhled na Linec a největší rakouskou řeku Dunaj. Následně jsme přetrpěli další nekončící cestu a plni zážitků se rozešli domů.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com