Instagram

P-TECH: exkurze v DELu a videokonference s kolegy z Filipín

7. 5. 2022 štítky: Informatika P-TECH

V rámci vzdělávacího programu P-TECH, který běží na našem gymnáziu prvním rokem, jsme navštívili žďárskou technologickou firmu DEL a také jsme si procvičili komunikaci v angličtině během videokonference s filipínskými studenty P-TECHu.

Exkurze do DELu

Na exkurzi do DELu jsme se vypravili koncem března. Po příchodu jsme byli nejdříve obeznámeni s fungováním a působením firmy DEL. Dále jsme si prošli výrobní halu a viděli svařovací linku a další produkty, například nabíječku elektromobilů.

Radovan Simajchl, Šimon Štohanzl

Videokonference s kolegy z Filipín

V pátek 8. dubna jsme dostali možnost se virtuálně setkat se studenty z Filipín. Tuto možnost jsme využili a připravili jsme si prezentaci o nás, naší práci a Česku. Totéž udělali i studenti z Filipín, kteří nám taktéž představili svoji zem a svoje město. Tato akce IBM nám umožnila seznámit se s novými lidmi, procvičit naše schopnosti komunikace v angličtině a získat nové nápady.

Samuel Štohanzl, Filip Němec

P-TECH představuje model globálního vzdělávání, který nabízí studentům po celém světě příležitost rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti, které budou moci využít ve svém zaměstnání. V českých P-TECHových školách studenti získají uznávaný certifikát z technických oborů, který je podporován firemními partnery, a získávají také relevantní pracovní zkušenosti. Školy vytvářejí souvislý program pro studenty, ti si tak mohou osvojit akademické, technické a pracovní dovednosti, které zaměstnavatelé potřebují.

Vzdělávací program P-TECH (z anglického Pathways in technology – Cesty k technologiím) vznikl v roce 2011 v New Yorku, Brooklynu. Momentálně je ve 28 zemích, ve více než 240 školách má více než 600 firemních partnerů.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com