Instagram

Žďárské divadlo se rozeznělo koledami - Na tuhle melodii jde zazpívat všechno!

11. 12. 2017 Tereza Brhelová štítky: Projekty a mezinárodní akce Zkoleduj se

Přesně takto povzbuzovali v sobotu 2. prosince večer členové seskupení Surikati diváky, aby si s nimi zazpívali vánoční koledy. Návštěvníci zpívali, tleskali, smáli se a společně se jim na charitativní akci Zkoleduj se podařilo vybrat více než šedesát tisíc. Díky nadaci Divoké husy, která částku zdvojnásobila, přesahuje konečná suma 120 000 Kč. Výtěžek z akce putuje na Společnost pro ranou péči, která podporuje rodiny s dětmi se zrakovým postižením.

Organizátoři byli ze zájmu veřejnosti nadšeni, sál Městského divadla se během pár minut po otevření zcela naplnil. Mezi diváky proto vystoupil zakládající člen Surikati herec Petr Vaněk a apeloval na vzájemnou toleranci a ochotu hostů. „Dobrých lidí se všude vejde hodně!“ 

A capella koncert sedmičlenná skupina Surikati prokládala krátkými prvky alternativního divadla, ve kterých využívali věci každodenní potřeby. Ježíšek v podobě batohu měl u publika stejně velký úspěch jako píseň o vaření krupičné kaše. Do většiny písní se zapojoval i sbor složený ze studentů Gymnázia Žďár nad Sázavou pod taktovkou Lenky Dočekalové. 

Sbor se později přidal i na pódiu, kde zazářil se svojí verzí koledy Půjdem spolu do Betléma. Žáci obměnili sloky na témata spojená se studiem na gymnáziu, do vystoupení se proto zapojili i někteří učitelé. Na jevišti se objevil všemi oblíbený zeměpisář Veselský a v neposlední řadě chemikářka Jana Rosecká, díky které se žďárské gymnázium do projektu zapojilo. Publikum, které se z části skládalo z absolventů a členů učitelského sboru školy, takové oživení velmi ocenilo. Se stejnou radostí si poté zazpívalo i několik koled na univerzální melodii, kterou vytvářel sbor v pozadí. 

Vydařenost celé akce posluchači na závěr ocenili dlouhým potleskem ve stoje. Petr Vaněk poté vyhlásil, že se za večer vybralo více než šedesát tisíc korun a poděkoval studentům i jejich učitelům za účast v projektu. Nakonec vyslovil přání, aby se na stejném místě příští rok sešli organizátoři i návštěvníci v ještě větším počtu.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com