Instagram

Projekt Zkoleduj se

29. 11. 2017 Mgr. Jana Rosecká štítky: Projekty a mezinárodní akce Zkoleduj se

„Pomáhat a přitom si společně hrát a zpívat může každý“. To je motto projektu Zkoleduj se, kterého se účastní studenti našeho gymnázia.

A co to vlastně je?

Otcem tohoto projektu je Petr Vaněk, pražský herec a rodák z našeho města. Cílem projektu je setkat se v sobotu 2. prosince v Městském divadle s diváky a mladými pražskými herci na společném koncertě. Tady si zazpíváme známé i méně známé koledy ve zcela netradičních úpravách a příjemně společně prožijeme adventní čas. Ale to ještě není to hlavní! Výtěžek koncertu bude věnován poskytovateli sociálních služeb ve městě či okolí dle výběru našich studentů.

Moc se těšíme na spolupráci s Petrem a průběžně Vás na našich stránkách budeme informovat, jak práce na projektu pokračuje.

Více informací najdete na http://www.zkoledujse.cz.

Zkoleduj Se! Novinky.

Slíbili jsme, že Vás budeme informovat, jak pokračujeme. A opravdu je o čem psát – rozhodně se nenudíme. 

Na konci září za námi přijel Petr Vaněk se svou kolegyní a kamarádkou Adélou Petřekovou, abychom spolu strávili příjemné a tvůrčí odpoledne. Něco jsme si zazpívali, dozvěděli se další podrobnosti o projektu a rozdělili si úkoly pro příště. Také jsme vybrali subjekt, kterému bychom chtěli poslat finanční výtěžek z vánočního prosincového koncertu – Společnost pro ranou péči, pobočku Žďár nad Sázavou (www.ranapece.czYouTube). 

Od té doby už trénujeme koledy, fotíme se, chystáme plakáty a oslovujeme případné sponzory, či dárce, kteří by byli ochotní nám v projektu pomoci. Nemáte ve svém okolí někoho, kdo by chtěl přispět na dobrou věc? Pokud ano, obraťte se na nás.

Nezapomeňte, 2. prosince, Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou.

Zbývá pár dní

Do koncertu už zbývá pár posledních dní. Čas si můžete zkrátit u krátké reportáže, kterou o nás natočila místní televize. Nezapomeňte, už tuto sobotu 2.12. v 19.00 v Městském divadle. Máte se na co těšit!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com