Instagram

ARRA – setkání s francouzskými kolegy

12. 12. 2018 Mgr. Roman Veselský Mgr. Michaela Kondýsková štítky: Projekty a mezinárodní akce Active Reality, Real Activity

Poslední týden v listopadu zavítali na GymZR zástupci francouzské školy Lycée Polyvalent Joseph Vallot, dva francouzští učitelé, Antoine Aubert a Leny Mercier. Důvodem našeho setkání bylo společné plánování detailů a termínů a také diskuze nad nápady a představami k projektu Active Reality, Real Activity. Tento projekt je podpořen programem Erasmus+.

Domluvili jsme naši návštěvu v Lodève, která se uskuteční první týden v dubnu, takže o průběhu apríla v jižní Francii vás budeme moci detailně informovat na jaře. 

Kromě práce ve škole jsme také vyrazili do terénu, abychom načerpali inspiraci. Navštívili jsme Muzeum nové generace ve Žďáře, Technické muzeum v Telči a v Brně například Mendelovo muzeum. Přesvědčili jsme se, že náš projekt může být opravdovým přínosem. Všude jsme viděli potenciál, který by daná muzea mohla využít. (Ujišťujeme vás, že všechny fotografie jsou dokumentární a zachycují autentický děj, žádné pózování.) 

Počasí se nám zdálo kruté, když teploty (venkovní) sahaly k šesti stupňům pod bod mrazu. Výpočty francouzských kolegů jim říkaly, že v jejich městě mají přibližně o 20 stupňů více. Až po jejich odjezdu domů jsme si uvědomili, že nám počasí vlastně hodně přálo. To právě udeřila ledovka. 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com