Instagram

Nový Ekotým zahájil svou činnost!

8. 2. 2023 Dominik Zábranský štítky: Ekotým

Naše škola se začátkem letošního roku zapojila do mezinárodního programu „Ekoškola“. V rámci tohoto programu vznikl na škole Ekotým, jehož součástí jsou jak naši studenti, tak učitelé. Hlavní náplní tohoto programu je zabývat se environmentálními problémy a hledat jejich řešení, které se budeme následně snažit aplikovat na naší škole a přispět tak k šetrnějšímu zacházení s přírodou.

Součástí programu jsou školy po celé Evropě. Každá škola musí nejprve získat certifikaci, aby mohla mít označení Ekoškola. Naše škola se pokusí o certifikace 2. třídy ještě v tomto školním roce a do nejvyšší třídy, nazvané jako „zelená cesta“, se přihlásíme během příštího roku. Následně proběhne na škole audit, který určí, jak škola změnila své smýšlení a jaké kroky provedla pro lepší udržitelnost.

Ekotým na naší škole v současnosti provedl během posledních dvou týdnů rozsáhlou analýzu zaměřenou na všechny oblasti ekologické udržitelnosti. S výsledky budeme dále pracovat a vytvoříme také doporučení pro všechny, kterými bude možné společně řešit dané problémy. Během roku plánujeme další akce, kde bude práce Ekotýmu vidět.

Pokud máš zájem se také zapojit, přijď na naši schůzku 10. 2. nebo každý druhý pátek v 7:30 v krčku.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com