Instagram

První DofE ceremonie od začátku až do konce

11. 1. 2023 Eliška Šimkovská Eliška Svatoňová štítky: DofE

V pátek 9. prosince získalo prvních 18 „dofáků,“ kteří již dokončili svou úroveň, cenu vévody z Edinburghu v rámci slavnostní ceremonie. Celou akci nám zpestřila beseda s inspirativním hostem, Monikou Benešovou, která zdolala Pacifickou hřebenovku.

V pátek se 16 bronzových a 2 stříbrné účastnice projektu DofE sešli na úplně prvním předávaní ocenění na naší škole. U každého z nás byly krátce představeny naše aktivity: dovednost, pohyb a dobrovolnictví. Po vyvolání jsme se podělili o několik informací z celého projektu, a nakonec jsme si převzali odznak a certifikát od našeho učitelského sboru, který nás celou dobru provázel, pana ředitele a naší DofE koordinátorky. Poté byl pronesen slavnostní přípitek a bylo pro nás přichystáno i malé občerstvení. 

V druhé polovině mezi nás zavítala Monika Benešová, novinářka a neobyčejně odvážná mladá žena. Kromě své cesty po Americe pracovala nějakou dobu v hlavním městě Libanonu, Bejrútu, kde byla svědkem bombového útoku a aktivně se zapojuje do dobrovolnické činnosti. S námi se podělila o zážitky ze své přes 4 000 km dlouhé cesty americkou divočinou. Vyslechli jsme historky o nevydařené svatbě, pohřešování, a dokonce i o setkání s pumou a medvědy. Nejen, že jsme se toho hodně dozvěděli, ale i jsme se hodně nasmáli. Za přečtení určitě stojí i její knížka Moje Pacifická hřebenovka. 

Současným dofákům závěrem přejeme hodně odhodlání a aby vytrvali. Je to opravdu hezký pocit, že jste něco úspěšně dotáhli až do úplného konce. A těm, kteří o DofE uvažují, ho můžeme vřele doporučit, je to jiný projekt než všechny ostatní, které na škole máme a může vás toho dost naučit.  

Icons made by Freepik from www.flaticon.com