Instagram

Ceremonie DofE v Jihlavě úspěšně za námi 

5. 3. 2024 Ondřej Čáslavský štítky: DofE

8. února proběhla slavnostní ceremonie udělování cen vévody z Edinburghu, na které jsme úspěšně dokončili svou úroveň a převzali si své zasloužené certifikáty.

Ve čtvrtek jsme se v celkovém počtu 29 dofáků vydali do Jihlavy na Krajský úřad. Spolu s dalšími studenty z různých škol jsme se už nemohli dočkat, až získáme své ceny. 27 z nás si jelo pro bronzovou medaili, 2 studenti dokončili stříbrnou, náročnější a delší úroveň. Před samotným udělováním ocenění jsme si poslechli proslovy pana radního Jana Břížďaly a naší koordinátorky DofE Lisy Kořínek. Oba nás ve svých projevech ocenili, informovali o projektu DofE a taky motivovali k další aktivitě. Následovalo slavnostní předávání odznaků a certifikátů, a dokonce i naši učitelé obdrželi ocenění v podobě balíčku šálků čajů z Vysočiny.

Zajímavé bylo, že naše odznaky byly předány na eko-papírech, které obsahovaly různá semínka rostlin. Po oficiální části ceremonie si naše dofačka Anna Brožová, studentka z kvinty, připravila proslov o svých aktivitách, díky kterým se posunula ve svých zájmech dál. Anička taky mluvila o tom, že je ráda, že se projekt DofE na našem gymnáziu úspěšně rozběhl. Po ceremonii následovalo drobné občerstvení a společným autobusem jsme se vydali zpět domů.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili a také během DofE programu inspirativně vedli.

Ondřej Čáslavský, kvinta

Icons made by Freepik from www.flaticon.com