Instagram

VIVE LE FRANÇAIS à GYMZR

29. 6. 2022 Mgr. Lenka Bartoňová štítky: Francouzština

Školní rok 2021/2022 jsme si v hodinách francouzštiny opravdu užívali. Naučili jsme se nejen nová slovíčka, gramatická pravidla a užitečné fráze, poznávali jsme také kulturu frankofonních zemí, zrealizovali jsme několik zajímavých projektů a úspěšně jsme se zapojili do některých soutěží.

Mezi největšími úspěchy stojí za zmínku vítězství v soutěži JE SAIS FAIRE NE FRANÇAIS, ve které studentky 2. ročníků, Anna Teclová (2. A) a Karolína Kunstmüllerová (2. B), vyhrály se svým videem na téma PUBLICITÉ (REKLAMA). Odkaz na video – YouTube

Neméně úspěšné byly studentky v OLYMPIÁDĚ Z FRANCOUZSKÉHO JAZYKA. Klára Pohanková (4. O) obsadila 2. místo v krajském kole, a na bronzové pozici se umístila také Šárka Zvolánková (2. A). Velice dobře si v krajském kole vedla také Tereza Králíková (3. A).

Apolena Šindelářová (6. O) vyrazila za studiem za hranice a díky projektu Rok ve Francii strávila školní rok na francouzské střední škole v regionu Grand-Est. 

Studenti druhých ročníků (2. A, 2. B) navázali družbu s žáky ZŠ Šromotovo, Hranice, se kterými se několikrát setkali prostřednictvím videohovoru. Aby se vzájemně lépe poznali, natočili žáci krátká videa, ve kterých francouzsky představili místo, kde žijí, a školu, kde studují. Nakonec si poslali pohlednice s pozdravy ve francouzštině.

Studenti 2. a 3. ročníků VG navštívili Francouzský institut v Praze, kde se zúčastnili workshopu s rodilými mluvčími a zhlédli francouzský film.

Konec školního roku jsme společně oslavili turnajem ve hře pétanque a piknikem.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com