Instagram

Novinky španělštinářů: ALICANTE – DELE – OLYMPIÁDA

13. 2. 2023 Mgr. Lenka Formanová štítky: Španělština

V říjnu jsme vyjeli na tradiční kurz do Španělska. Byli jsme ubytováni v rodinách, které komunikovaly pouze ve španělštině, takže to byla ta nejlepší škola! Navíc nám výborně vařili, a tak jsme měli možnost španělský svět i ochutnat.

Vše ostatní jsme doladili ve výuce se španělskými učiteli v jazykové škole Ya Hablas v historickém centru Alicante, kam jezdíme již 8 let. Kromě výuky jsme zvládli i několik výletů a aktivit u moře, ale místo slov je lepší podívat se na video, které jsme pro vás vytvořili, abyste si udělali představu, jak skvěle jsme se měli. Video je zde: https://www.youtube.com/watch?v=wU93GglXNJw

Studentky oktávy Adriana Anna Gruntová, Lucie Zítková a Barbora Šimková po příjezdu ze Španělska dělaly mezinárodní zkoušku DELE escolar v Praze v Instituto Cervantes. Jsme na holky moc pyšní, dvě z nich zvládly dokonce maturitní úroveň B1, jedna obdržela A2. K certifikátu z angličtiny je to do budoucna do jejich CV určitě velké plus. Gratulujeme!!!

Poslední zajímavou akcí, která se udála v našem španělském gympláckém světě, je olympiáda. Na školní kolo přišel odpoledne 2.února rekordní počet zájemců: šest pro kategorii SŠ I do tří let studia a sedm v kategorii SŠ II nad tři roky studia španělštiny. Strávili jsme veselé odpoledne povídáním na nejrůznější témata a do krajského kola posíláme tyto studentky a studenty: Lucii Zítkovou, Adrianu Annu Gruntovou a Barboru Šimkovou z oktávy a z nižší kategorie Matěje Bukáčka z kvinty, Aničku Petrovou a Janu Tomancovou ze 3.B. Pro všechny to bude velká premiéra, tak jim, prosím, držte 20. března na krajském kole palce!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com