Instagram

Novinky od španělštinářů

23. 2. 2018 Mgr. Lenka Formanová Tereza Dvořáková Jakub Stejskal štítky: Španělština

Ke Španělsku kromě slunce, tepla a pláží, patří neodmyslitelně také výborné jídlo! Proto jsme si udělali jednu hodinu španělštiny mírně netradiční a donesli jsme si něco na zub. Také jsme v hodinách španělštiny šli po stopách architekta Antoniho Gaudího a jeho světoznámých dílech.

ŠPANĚLSKÉ HODOVÁNÍ

Ke Španělsku kromě slunce, tepla a pláží, patří neodmyslitelně také výborné jídlo! Proto jsme si v pátek 19. ledna udělali hodinu španělštiny mírně netradiční a donesli jsme si něco na zub.

Jak jinak si lépe představit španělskou kulturu než tím, že se dobře najíme. Proto jsme si my, všichni studenti španělštiny ze 3.A a 3.B, donesli na páteční hodinu nějaké potraviny, které jsou úzce spojené s hispánským světem. Nejdříve jsme každý představili, jakou potravinu jsme přinesli, a pověděli jsme něco málo zajímavého o ní. Samozřejmě španělsky! A potom už nám nebránilo nic v tom, abychom se nadšeně pustili do ochutnávání. Na našem stole nechyběly ani tak známé speciality jako je gazpacho, chorizo, nachos a jamón. Na své si přišli i milovníci oliv, či třeba jen papriky.

Všichni jsme si hodinu velice užili, a děkujeme naší paní profesorce Formanové, že nám takovouto netradiční a praktickou hodinu umožnila!

Tereza Dvořáková

ANTONI GAUDÍ

Posledních pár hodin španělštiny jsme šli po stopách architekta Antoniho Gaudího a jeho světoznámých dílech. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, jaké je to být umělcem, a vyzdobili jsme si naši španělskou třídu krásnými motýli, listy a jinými přírodními motivy. Podívali jsme se také na Sagradu Familii, největší architektonický klenot celé Barcelony. Zároveň bychom vás srdečně chtěli pozvat na festival Dny hispánské kultury, kde si naši výzdobu můžete prohlédnout.

Jakub Stejskal

FESTIVAL DNY HISPÁNSKÉ KULTURY

My všichni španělštináři Vás srdečně zveme na náš mezinárodní projekt pro celé město a region – Dny hispánské kultury. Podrobnosti se dočtete na Facebooku: https://www.facebook.com/events/341542352997818/

Icons made by Freepik from www.flaticon.com