Instagram

Náš výlet do Berlína

29. 4. 2019 Jaroslav Svoboda štítky: Cestujeme po Evropě Němčina

V první dubnové dny vyrazila téměř padesátičlenná skupina studentů našeho gymnázia na třídenní poznávací zájezd do německé metropole.

Byli jsme trochu překvapeni, když nám bylo oznámeno, že na náš výlet do německého hlavního města vyjíždíme už ve 2 hodiny ráno. Později se však ukázalo, o jak skvělý nápad se jednalo, protože jsme na poznávání památek a zajímavostí obrovské metropole měli celý den. Jedno z prvních míst, které jsme navštívili, byla slavná Braniborská brána, která symbolizuje spojení západní a východní Evropy. Pokračovali jsme k budově Říšského sněmu v Berlíně. Skleněná kopule na budově znázorňuje, že německá vláda už nemá co skrývat a je otevřena všem lidem. Překvapilo nás, že je možné přes prosklený strop sledovat dění ve spolkovém sněmu. Zbytek dne jsme strávili v nákupním středisku Mall of Berlin.

Poznávání západního Berlína jsme začali na třídě Kurfürstendamm, kde se nám vybavovaly scény z filmu My děti ze stanice Zoo. Luxusní nákupní centrum KaDeWe na nás zapůsobilo svou velkolepostí a elegancí. Autobus nás vezl kolem krásného Vítězného sloupu až do východního Berlína k Televizní věži. Její výškou se snažili východní Berlíňané překonat vysílač, který se nachází na západě Berlína. Výhled z výšky 203 metrů je ohromující. Navštívili jsme také Německé historické muzeum, kde jsme si prošli dějiny celého státu od jeho vzniku až po současnost.

Třetího dne jsme dostali rozchod na Alexanderplatz, a tak se většina z nás vrhla do přilehlého Primarku. S plnými nákupními taškami jsme nastoupili do autobusu a navštívili ještě krásný zámek v Postupimi. I přes únavu byla cesta zpět do Česka plna smíchu a nadšení z krásných chvil, které jsme v Berlíně prožili.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com