Instagram

Jazykový kurz v Bärnkopfu

27. 5. 2018 Lenka Musílková Anna Krpatová štítky: Cestujeme po Evropě Němčina

Kurz německého jazyka se konal v Bärnkopfu, kde jsme pobyli týden za účelem naučit se nové slovní obraty či gramatiku a vytvořit projekt pomocí našich společných sil a lektorky.

Dne 27. 4. 2018 jsme se sešli na tržnici (úspěšně jsme se vyhnuli útoku maturantů) a vyrazili jsme vstříc dobrodružství do rakouské vesničky Bärnkopf. Jelo nás pouze 10 z prvního a druhého ročníku s paní učitelkou Skulovou.

Cestou jsme navštívili spoustu památek, mezi ně patří Retz, Rosenburg a Zwettl. Po příjezdu nás ubytovali u našich hostitelských rodin a začala zábava. Louskání vět, kterým jsme sotva rozuměli a které zněly všechny skoro stejně, luštění toho, co je vůbec k večeři, a neustále omlouvání se naší sousedce za výbuchy smíchu, které se dost často ozývaly z našeho pokoje (naštěstí měla stejný smysl pro humor jako my).

Každé ráno nás čekal usměvavý pan Kytka a paní Kytková s výbornou snídaní a nejlepší kávou na světě. Následovala dopolední výuka s naší lektorkou Martinou, kdy jsme si vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit a her. Škola se pro nás aspoň na týden stala zábavou.

Odpolední program spočíval v podnikání výletů po okolí. Navštívili jsme mnohá muzea např. Hundertwasserovo, Mohnmuseum (nikdy předtím nás nenapadlo, že mák může být tak zajímavý, a také nás fascinoval nespočet mlýnků) a muzeum dřeva. Dále jsme překonali soutěsku Ysperklamm a jeden den jsme se povalovali na lehátkách u bazénu se zmrzlinou.

Hlavní náplní našeho pobytu byla společná práce na projektu. Udělali jsme anketu mezi místními, co všechno ví o Česku. Sice naše němčina nebyla perfektní, ale celým sálem se ozýval neustále smích díky dobře mířeným vtipům a originálnímu zpracování. Bylo to krásné zakončení našeho společného pobytu. Na začátku tato malá vesnička vypadala nevýrazně, ale postupem času nám všem přirostla k srdci i se všemi obyvateli. Na tento týden budeme všichni vzpomínat vždy jen v dobrém.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com