Instagram

Novinky ze světa Erasmu – práce, cesty, inspirace!

18. 11. 2021 Mgr. Roman Veselský Mgr. Michaela Kondýsková štítky: Projekty a mezinárodní akce

Mezinárodní projekt iCreArte zahájen první zahraniční mobilitou do rumunské Craiovy. Zájemci z řad studentů mohou pomalu přemýšlet o účasti.

Opět se vám hlásíme z cestovní kanceláře GymZR, tentokrát se zprávami o novém projektu Erasmus+. Jmenuje se iCreArte, vede ho nizozemská škola Helinium a kromě ní budeme spolupracovat se školami v Rumunsku, Dánsku, Turecku a Polsku.

Tentokrát je téma hodně široké - umělecké vyjádření zkušeností nejen z pandemie, podpora kreativity, různorodosti přístupů a kulturního vzdělání. Samozřejmě budeme cestovat, spolupracovat v týmech i online a těšíme se, že vzniknou dílka zajímavá a originální. A možná nejen dílka, ale i trvalá přátelství.

První událostí projektu byla schůzka učitelů v rumunské Craiově. S některými už jsme se znali, s ostatními jsme se rychle spřátelili a připravili jsme plány pro další setkání, kterých se už budou účastnit i studenti.

Pár střípků z naší cesty:

Samozřejmě i náš projekt bude značně závislý na epidemické situaci. Naplánováno máme všechno pěkně, ale může se stát, že stejně budeme sedět doma. Takže držte palce a zvažte očkování.

Vyčkejte na informativní schůzku, kde se o mezinárodních projektech školy dozvíte víc a budete se moct rozmyslet, zda se také aktivně zapojíte.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com