Instagram

Možnosti cestování po Evropě zdarma sdíleli s vrstevníky Jarda a Nikča

16. 12. 2019 Mgr. Roman Veselský fotografie: Jaroslav Svoboda Nikola Němcová Matěj Kos štítky: Zeměpis Cestujeme po Evropě

Třeťáci Jaroslav Svoboda a Nikola Němcová se podělili se studenty 2. a 3. ročníku o cennou zkušenost s programem DiscoverEU.

Na jaře letošního roku se výše jmenovaní zapojili do soutěže o Europassy po zemích Evropské unie. Jejich žádost byla natolik silná, že je s přehledem získali a na podzim mohli vyrazit vstříc poznání a novým zkušenostem na cestu po Evropě. Jejich destinací se staly státy jižní Evropy. Docestovali až na samotný konec možného. Totiž dál než do oblasti portugalského Algarve se v rámci tohoto programu vydat vlastně ani nedá.

Na tyto mladé „explorery“ čekaly zajímavé nástrahy v podobě stávky francouzských železničních dopravců, častých zpoždění, jazykových bariér a dokonce i komunikačních neshod mezi nimi samotnými. S tím vším se na sedmnáctidenní cestě evropským Středomořím museli vypořádat. Z prezentace bylo patrné, že účast v tomto programu je pro cestovatele více než obohacující a ušetří nemalý peníz.

Soutěž je určena pro občany EU, kterým je právě 18 let. Více informací a přihlášení do soutěže DiscoverEU o Europassy najdete na tomto odkazu.

Jarda a Nikča vám všem vzkazují následující:

„Jděte do toho! Soutěž DiscoverEU je ohromná zkušenost. Není to pouze o tom, že poznáte Evropu, ale také poznáte sami sebe, zjistíte, čeho jste schopni. My dva na to budeme vzpomínat celý život.“

Icons made by Freepik from www.flaticon.com