Instagram

Soutěž YPEF, lesnická olympiáda

5. 10. 2020 Lucie Potocká Simona Chalupová Viktor Svoboda fotografie: Mgr. Roman Veselský štítky: Biologie YPEF

Young People in European Forests: Lucie, Simona a Viktor se poměřili s vrstevníky v regionálním kole. Trio se shoduje v tom, že šlo o nezapomenutelný zážitek.

Ráno jsme vstali dříve, než nám bylo milé, a zamířili jsme rychlíkem do Brna. Vlak měl klasických 15 minut zpoždění, ale na brněnském nádraží jsme si kávou z automatu zvedli náladu. Následovalo menší faux pas, když jsme nemohli najít správnou autobusovou zastávku a bezmála 10 minut jsme se točili v kruhu. Zastávku jsme nakonec našli a vyjeli autobusem k cíli. Na cestě nás čekala další překážka. Pohodlně jsme se usadili a díky živé diskuzi přejeli stanici, kde jsme měli vystupovat. Vinu jsme hodili na brněnskou dopravu za tiché hlášení zastávek a svůj omyl si odůvodnili zdravotní procházkou. Po krátkém pochodu jsme dorazili na místo.

Soupeři se nás snažili zastrašit shodnými mysliveckými oděvy, ale my jejich záměr prokoukli a zůstali jsme ledově klidní. Soutěžilo 5 týmů. Po krátkém úvodu jsme vyrazili na první část soutěže, poznávačku. U každého stanoviště na nás čekalo 10 zástupců určitého tématu (např. lovečtí psi, semenáčky, houby atd.). I přes naše výborné znalosti nám v některých případech zůstával v ruce prázdný papír. Ale nevzdali jsme se a společnými silami vždy něco hodnotného vymysleli. Poté následoval test, v němž jsme si věřili více. Jeho vyplnění nám trvalo nejkratší dobu, což jsme považovali za dobré znamení, a šli ho hrdě odevzdat.

Po tomto výkonu pro nás organizátoři připravili oběd v podobě opékání párků. To byl takový zlatý hřeb dne. Poté došlo na vyhlášení výsledků, ze kterých jasně nevyplynulo, jak jsme se umístili, protože první tři příčky jsme neobsadili. Šli jsme se ještě podívat na místního divočáka. Neskrýval nadšení z našeho příchodu a ochotně pózoval pro naše fotky.

Nakonec jsme poděkovali organizátorům za parádně připravené soutěžní klání, vzali si kalendář na památku a znaveni vyrazili zpátky domů. S pocitem dobře odvedené práce jsme si z Brna odvezli domnělé krásné čtvrté místo.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com