Instagram
Dny otevřených dveří 2022

Dny otevřených dveří 2022

Ve dnech 21. a 22. ledna se na naší škole konaly Dny otevřených dveří. Během těchto dvou dnů se přišlo na gymnázium podívat asi 450 lidí, za což jsme v této době velmi vděční. Ti, kteří přišli, rozhodně nelitovali. Návštěvníci, kterým byla otevřena celá škola od posilovny až po Badatelské centrum, se mohli se na cokoli zeptat jak učitelů, tak i současných studentů, kteří se na dnech otevřených dveří ve velké míře také podíleli. Navíc měli možnost zhlédnout anglické představení kvarty, dát si něco dobrého v literární kavárně a také se zúčastnit celoškolní soutěže, na jejímž konci získali drobnou „GymZRáckou“ odměnu.

26. 1. 2022 Dny otevřených dveří

Program DofE je otevřen pro nové zájemce aneb #najdisvujtalent

Program DofE je otevřen pro nové zájemce aneb #najdisvujtalent

DofE otevřeno pro nové zájemce! Do 4. února je možné se přihlašovat do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Přihlašovat se můžete u vedoucích DofE (L. Bořil, L. Formanová, L. Bartoňová, L. Nováková, J. Kalinová) či na email [email protected] DofE je otevřeno pro všechny studenty od 13 do 24 let. Další nábor bude v září 2022.

25. 1. 2022 Volný čas DofE

Už tam budem? Letošní kvarta zvítězila v televizní soutěži!

Už tam budem? Letošní kvarta zvítězila v televizní soutěži!

Dne 8. prosince 2021 se studenti kvarty zúčastnili televizní soutěže České televize s názvem „Už tam budem?“, též známé jako „U6“. Náš tým byl složen z kapitána Tobiáše Keresteše, Matěje Bukáčka, Petra Musila, Petra Králíčka a Davida Munzara. Sledujte v neděli 28. 1. 2022 v 12:50 na ČT:D

19. 1. 2022 Soutěže a úspěchy Už tam budem?

Hodina matematiky na sněhu

Hodina matematiky na sněhu

Třída kvarta se rozhodla před Vánoci využít krásného zimního počasí a vyrazila v hodině matematiky s paní učitelkou Čížkovou ven. Zadání znělo vypočítat objem a následně hmotnost sněhuláka. Rozdělili jsme se na skupiny a každá skupinka si postavila svého sněhuláka.

6. 1. 2022 Matematika

Sbírka ke Dni válečných veteránů

Sbírka ke Dni válečných veteránů

V listopadu proběhla na naší škole sbírka ke Dni válečných veteránů, která je neodmyslitelně spojena s červeným kvítkem vlčího máku. Členové Historického klubu vybrali do svých kasiček celkem 5 725 Kč.

3. 1. 2022 Dějepis Historický klub

PF 2022

PF 2022

Krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, dostatek sil a inspirace přejí studenti a zaměstnanci Gymnázia Žďár nad Sázavou.

21. 12. 2021 Vánoce

Krabice od bot

Krabice od bot

Letos se naše škola poprvé zapojila do dobročinné sbírky s názvem Krabice od bot. V čem tato sbírka spočívala? Každá třída, učitelé i jednotlivci vytvořili vánoční dárek zabalený v krabici od bot. Taková krabice se naplnila různými menšími či většími drobnostmi. Tyto malé dárečky uvnitř krabice zabalené vánočním papírem a fólií se poslaly na předem vybrané sběrné místo. Právě teď se dárky rozváží a rozdávají dětem či rodičům.

20. 12. 2021 Vánoce

Modelujeme a 3D tiskneme: úspěch v krajské soutěži 3Déčkuj

Modelujeme a 3D tiskneme: úspěch v krajské soutěži 3Déčkuj

Vymodelovat a vytisknout na 3D tiskárně výukovou pomůcku, šperk nebo architektonické dílo bylo zadáním prvního ročníku krajské soutěže 3Déčkuj. V tvrdé konkurenci na krajském finále v Jihlavě získal Michal Sojma ze septimy skvělé třetí místo. Soutěže se zúčastnili i Robin Řádek a Martin Petr ze 3.B, kteří přišli s originální metodou výroby (odlévání) šperku.

17. 12. 2021 Soutěže a úspěchy Informatika 3D tisk

Již počtvrté vyrazili osmiletí studenti na stmelovací a rozvojový Kurz Pulz

Již počtvrté vyrazili osmiletí studenti na stmelovací a rozvojový Kurz Pulz

Kurz Pulz nemusíme představovat. Od roku 2018 pořádá tým učitelů každý rok pro třídu sexta 4denní kurz postavený na metodě zážitkové pedagogiky. Kombinace programů, her a workshopů vytváří pestrý a nabitý program. Podle každoroční zpětné vazby studenti kurz hodnotí velmi dobře a rádi na něj vzpomínají. Letošní sexta vyrazila na Pulz v polovině října. Přinášíme postřehy dvou účastníků!

8. 12. 2021 Zážitkový kurz

Na jaké studijní cesty se vydali loňští absolventi GymZR? Několik zajímavých čísel

Na jaké studijní cesty se vydali loňští absolventi GymZR? Několik zajímavých čísel

V loňském školním roce úspěšně odmaturovalo 88 studentů. V následujícím krátkém článku přinášíme přehled oborů, které se rozhodli naši absolventi studovat.

29. 11. 2021 Výchovné poradenství

Icons made by Freepik from www.flaticon.com