Klára Nechanická má zlatou medaili a družstvo získalo 3. místo v republikovém přeboru v OB | Sportovní soutěže

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Česko – německé setkání studentů červenec 2016

Datum: 23.6.2018 | Jana Mazlová

Orientační běhOrientační běhOrientační běhOrientační běh
Celostátní přebory škol v orientačním běhu se konaly 6. 6. 2018 na dostihovém závodišti v Pardubicích. Pořadatelé připravili pro závodníky velmi zajímavou trať, která se svými parametry řadila k vytrvalostním závodům.

Nejcennější kov vybojovala na trati dlouhé 4,8 km s 23 kontrolami studentka septimy Klára Nechanická. V závodě jednotlivců bodovala na 7. místě také Martina Křižovičová. Umístění v první desítce získal v kategorii HS na trati dlouhé 5,6 km s 24 kontrolami Jan Nechanický, který obsadil 8. příčku.

Skvělý výsledek se podařil také v soutěži školních týmů. Do závodu odstartovalo celkem 19 středních škol z celé ČR a naše družstvo vybojovalo výborné 3.místo!

Tým startoval ve složení: Klára Nechanická (Sp), Martina Křižovičová (Kt),Aneta Nechutová (Okt), Nelly Polanská (2.B), Michaela Křížová (Sx), Jan Nechanický (Kt), Jan Ušák (Kt), Jan Pařízek (Sx) a Jiří Bartoš (Sp).

Celému týmu blahopřejeme k vynikajícím výkonům, přejeme dobrou formu do dalších závodů a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy v orientačním běhu.

Pro úplnost uvádíme přehled výsledků z kola okresního a krajského, kde závodily také běžkyně běžci ve věkově mladších kategoriích.

Okresní kolo se konalo 25. 4. 2018 a pořadatelem byl oddíl OB ve Žďáře nad Sázavou. V kategorii družstev III.+IV.(D7+H7+D9+H9) jsme obsadili 2. místo. Naši školu úspěšně reprezentovaly dívky D7: 4. Michaela Králíčková (S), 5. Dominika Hadová,dále běžely Alena Doležalová, Zara Honková a Jana Inwaldová (P). Chlapci H7:3. Petr Pařízek,6. Jakub Mašek(S), Dominik Zábranský a Vojtěch Mráček (P). Dívky D9: 2. Nela Syslová (Kv), 3. Tereza Hájková (Kv), Potocká Lucie (T). Chlapci H9: 6. Milan Švoma (Kv), 7. Patrik Brož a Marek Budzinski (T).DS: 1.Nelly Polanská, 2. Martina Křižovičová. HS: 1.Martin Pastyřík, 2. Jan Ušák.

Krajské kolo proběhlo v Novém Městě na Moravě 11. 5. 2018 v areálu Městských lázní.
V nejstarší kategorii V(DS+HS) jsme skončili na 2. místě o 1 bod za běžci z Gymnázia Jihlava a tím si vybojovali postup na výše uvedené celostátní přebory škol. Klára Nechanická i zde potvrdila výbornou formu a závod vyhrála, Nelly Polanská byla pátá. Jan Nechanický získal 2. místo a Martin Pastyřík doběhl také pátý. Družstvo III.+IV. obsadilo v součtu 4. místo. Nejlepšími jednotlivci byli v kategoriích D9: 4. Vendula Peňázová, D7: 6. Michaela Králíčková, H9: 7. Petr Pařízek.

K dosaženým výkonům všem orientačním běžcům blahopřejeme! Palce držíme zejména nejmladším účastníkům, kteří tento krásný sport teprve objevují a v závodech sbírají první zkušenosti.