CONSTRUCTING ACTIVE CITIZENSHIP WITH EUROPEAN YOUTH | Archiv článků

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Kurzy GO!

CONSTRUCTING ACTIVE CITIZENSHIP WITH EUROPEAN YOUTH

Datum: 16.2.2017 | Barbora Linhartová

Catch EyoUProjekt Catch EyoU usiluje o rozvíjení schopnosti komunikace mezi mladými lidmi a také o posílení jejich vztahu s EU. Do projektu je zapojeno několik škol z celé Evropy a každá škola má za úkol zabývat se problémem z jejich okolí, který vnímají jako nejvíce aktuální. My jsme se po důkladném zvážení rozhodli zabývat tématikou mezigenerační propasti.

PARTNEŘI + ŠKOLY PRACUJÍCÍ NA PROJEKTU:
» London school of Economics and political science – Londýn, Spojené Království
» Institute of social studies – Tartu, Estonsko
» Forum Nazionale Dei Giovani – Řím, Itálie
» Katedra psychologie – Brno, Česká republika
» CIIE – Porto, Portugalsko
» National and Kapodistrian university of Athens – Athény, Řecko
» Friedrich Schiller Universität – Jena, Neměcko
» School of Humanities, Education and Social Sciences – Orebro, Švédsko
» ALMA MATER STUDIORUM UNIVERSITA DI BOLOGNA – Bologna, Itálie

ČLENOVÉ:
» Daniela Horváthová, Adam Neubauer – 2.A
» Vlastimil Fiala, Filip Hraško, Naďa Kaňková, Markéta Trembaczová, Lenka Krištofová, Anna Křečková, Barbora Linhartová, Zuzana Plevová, Jana Kuncová – Sexta
» Natálie Bajerová, Michaela Šimková, Tereza Štikarová – 2.B
» David Vtípil, Daniel Vašek, Michael Koudela – Septima

BRNO 29. 11. 2016

Catch EyoUCatch EyoUCatch EyoU

 
Catch EyoUCatch EyoUCatch EyoU

 
V úterý 29. 11. navštívila naše skupina v doprovodu pana učitele Veselského a Bořila Fakultu sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Čekalo nás představení našeho projektového tématu několikačlenné skupině profesorů z univerzity (Macek Jakub, Mgr. Ph.D., Macková Alena, Mgr. a Štěpán Žádník). Poté jsme se společně pustili do rozboru našeho tématu, které na začátku vypadalo poměrně snadně, ale po pár minutách nám bylo jasné, že nás čeká mnoho pečlivé a dlouhodobé práce.

Nejdříve jsme si definovali několik základních pojmů týkajících se mezigeneračních vztahů. Zabývali jsme se pojmy generace, transgenerační učení, vztah, předsudek a stereotyp. Dále nám byly nastíněny okruhy, ve kterých bychom měli pátrat a dozvědět se o našem tématu co nejvíce informací. Měli jsme také možnost skypovat s 22 letou vítězkou soutěže Hledá se LEADr. Anetou Sklenářovou. Soutěž vyhrála s projektem centra pro Seniory, a proto byl pro nás tento hovor velkým přínosem. Dala nám několik tipů na týmovou spolupráci, motivovala nás k tomu, abychom i přes obtíže vytrvali a pokračovali v naší práci.

Následovala příjemná prohlídka celé fakulty a poté jsme se vydali na zpáteční cestu plnou dojmů. Po brněnském setkání jsme se rozdělili do skupin a začali jsme vyhledávat informace o našem tématu. Procházeli jsme existující projekty pro seniory v Česku i zahraničí, média, údaje v číslech týkající se důchodů a stárnutí populace, postup ze strany města, zákony, politiky a prohlášení.

 

SETKÁNÍ VE ŽĎÁŘE

Catch EyoUCatch EyoUCatch EyoU

 
Dne 18. ledna zavítala skupina profesorů z Masarykovy univerzity k nám na gymnázium. Společně jsme probrali další postup v našem projektu a dozvěděli se také podrobnější informace k nadcházející konferenci v Athénách. Stěžejní částí však bylo seznámení nás s prováděním rozhovorů, které budeme nezbytně potřebovat k naší budoucí práci.

 

ATHÉNY 28. 2. – 4. 3. 2017
» Článek

Přiveď prarodiče do školy!
Nebaví tě pořád prarodičům vysvětlovat, jak bylo ve škole? Pojď jim to ukázat!
Přiveď 8. prosince 2017 babičku nebo dědu do školy a ukaž jim, jak probíhá výuka na našem ústavu. Máš-li zájem, nahlas se co nejdřív svému třídnímu zástupci v Radě studentů – kapacita je omezena!
» Klikni pro více informací

Co všechno lze stihnout v Bruselu za 62 hodin?
Trojice studentů a tutoři vyrazili na finální konferenci projektu Catch EyoU do Bruselu. Celá akce proběhla úderně a efektivně tak, jak to máme rádi. Během 62 hodin se toho dá stihnout poměrně hodně. Však posuďte sami.
» Zobrazit celý článek