Cycling and Enterprise - Chorvatsko | Archiv článků

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Soutěž mladých zdravotníků

Cycling and Enterprise - Chorvatsko

Datum: 10.5.2016 | Martina Valešová, Eliška Filipová

Chorvatsko 2016_01

Cycling and Enterprise, Get on your bikes ... a tak dále aneb tentokrát cesta do Chorvatska ve znamení fritézy

Naše šestičlenná hvězdná posádka - ve složení hlavní mluvčí paní Kondýsková, hlavní cyklistka paní Pohanková, crew 2. A Magdalena Vamberová a Matěj Ma(r)ch, crew 3.A Eliška Filipová a Martina Valešová - se zúčastnila ve dnech 3.-9. března 2016 pobytu v chorvatské Bedekovčině.

Chorvatsko 2016_02Do Chorvatska jsme si vezli nejen obavy (ty jsme nakonec mohli nechat doma), zvědavost, ale také chuť a energii něco dělat, což je v tomto projektu jedna z klíčových věcí. Ubytovaní jsme byli v rodinách studentů místní odborné školy, ve které jsme se každý den scházeli a pracovali na další části projektu. Každý z nás se také jednou projel na kole, byli jsme v termálních lázních a na několika výletech po místních hradech, skanzenech a dalších památkách.

nullPočasí se nám vyloženě vydařilo, a tak jsme mohli provokovat letními fotkami náš upršený Žďár. Za zmínku stojí i chorvatská přátelskost, neustálé objímání a také podstrojování. Nyní se dostáváme ke slovu fritéza. Řízečky s hranolky jsou v Chorvatsku i u nás synonymem slavnostního oběda, ale když je máte každý den doma i ve škole, tak se slovo fritéza stane v podstatě nadávkou. Osobně můžu říct, že od té doby jsem hranolky ještě neměla. Kromě fritézy se pobytu nedalo vytknout nic a možná jsme to neměli ani zmiňovat, ale člověk má stejně potřebu si trošku postěžovat, protože jinak by mu všichni (a právem) dost záviděli.

Jedna rada pro mladší ročníky: určitě neváhejte se do dalšího projektu přihlásit, ať už budete hostit, nebo jezdit po Evropě. V každém případě vám to mnohé přinese po jazykové stránce, nehledě na množství nových (nejen) facebookových přátel.

Prohlédněte si fotogalerii z této akce projektu.