Zájezd do jižní Francie [aktualizováno] | Aktivity

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Mauthausen 2016

Zájezd do jižní Francie [aktualizováno]

Datum: 15.9.2018

Na začátku září vyrazilo 46 studentů do oblasti Azurového pobřeží a Provence. O našich zážitcích vás budeme průběžně informovat!

Den 5.: Loučení s Francií
Poslední den ve Francii jsme strávili v Marseille. Ráno nás řidiči dovezli ke chrámu Notre Dame de la Garde. Obdivovali jsme jejich zručnou jízdu v úzkých křivolakých uličkách. U chrámu jsme si užívali dechberoucí výhled na celou Marseille. Pak jsme sešli dolů do Starého přístavu, tady následoval rozchod a poslední nákupy. Ještě nás čekala cesta lodí na ostrovy Friouls. Naposledy jsme se vykoupali v průzračně modrém moři. Teď už nás čeká jen cesta domů.
Jiřina Kalinová, Magda Kulmová

Zájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní Francie


Den 4.: Antická Provence
Dnešní první zastávka byla v městě Arles, které bylo dlouho obýváno Římany, takže se zde nachází antický amfiteátr v zachovalém stavu. Ten se stále využívá například na provensálskou koridu La Feria. Dále jsme se vydali po stopách malíře Vincenta van Gogha. Všichni jsme si nafotili kavárnu Le café de la Nuit, kterou Vincent zobrazil na jednom ze svých nejznámějších obrazů.
Po výborné svačině v místní pekárně jsme se přesunuli do Les Saintes-Maries-de-la-Mer. V tomto přístavním městečku jsme měli čas nakoupit suvenýry a vykoupat se v moři. Zde jsme objevili nejlepší písečné pláže na celém Azurovém pobřeží.
Když jsme nasáli atmosféru tohoto kouzelného městečka, nalodili jsme se a vydali se po řece Rhôně národním parkem Camargue. Na březích se společně pásli černí býci a bílí koně, kteří jsou pro tuto oblast typičtí. Plameňáky jsme bohužel nezahlédli, ale aspoň jsme si vyfotili dvě volavky.
Po vylodění jsme se autobusem přemístili do Aigues-Mortes, malého přístavního městečka se zachovalými hradbami z 13. století. Na každém rohu nás svoji vůní lákaly francouzské pochoutky, takže nám bylo líto, když jsme museli jít. Zítra nás však čeká ještě návštěva Marseille.
Vlastimil Fiala, Alžběta Kabrdová

Zájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní Francie


Den 3.: Putování v čase
Třetí den ve Francii je za námi. Navštívili jsme spoustu krásných a zajímavých míst. Naším prvním cílem byla starobylá vesnice se zříceninou hradu Château de Baux de Provence, kde jsme se seznámili s místními studenty. Naše cesta pokračovala do papežského sídla v Avignonu. Po hodinové prohlídce jsme se přesunuli podél řeky Rhôny k avignonskému mostu. Dále jsme navštívili akvadukt Pont du Gard, který jste mohli vidět na pětieurových bankovkách. Na závěr se každý z nás odměnil vynikající večeří v místním řetězci občerstvení Flunch.
Nikol Havelková, Tereza Marková, Eva Boháčková

Zájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní Francie


Den 2.: Filmový den v Cannes a Saint-Tropez
Na začátku dne jsme se rozloučili s Nice. Následovala cesta do festivalového Cannes, kde jsme se prošli po červeném koberci, srovnali velikost svojí ruky s rukou Sylvestra Stallone a navštívili luxusní hotel Carlton. Poté jsme se přesunuli do Saint-Tropez, kde jsme si prohlédli četnickou stanici a historickou čtvrť. Večer jsme se přesunuli do Aix-en-Provence, kde budeme ubytovaní další tři noci. Cestou jsme zhlédli několik filmů o městech na Francouzské riviéře.
Nina Křížová, Natálie Neuerová, Milena Michalíková

Zájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní Francie


Den 1.: Knížectví Monako a královna Azurového pobřeží Nice
Po dlouhé cestě autobusem nás Monako přivítalo krásným letním počasím. Kromě povinné fotky před casinem Monte Carlo jsme se rozplývali nad barvami medúz v oceánografickém muzeu, zastihli jsme střídání stráží u knížecího paláce a prošli si část trasy F1. Poté jsme přejeli vlakem do nedalekého města Nice. Prohlédli jsme si nejstarší část města, ochutnali netradiční příchuti zmrzliny a den zakončili koupáním a odpočinkem na Azurovém pobřeží.
Dita Čížková a Lenka Dočekalová

Zájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní FrancieZájezd do jižní Francie