Letní česko-německé setkání studentů … tentokrát na vodě | Aktivity

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Republikové finále orientačního běhu

Letní česko-německé setkání studentů … tentokrát na vodě

Datum: 3.10.2017 | Klára Ptáčková

Letní česko-německé setkání studentůPrvní červencový týden se deset studentů a studentek našeho gymnázia zúčastnilo už tradičního česko-německého setkání, v jehož rámci strávili společné chvíle se svými vrstevníky, kteří přijeli do Žďáru ze severoněmeckého kraje Vechta. Někteří z účastníků se už výborně znali z předchozích ročníků, ve skupině se objevily i nové tváře jak z německé, tak z české strany.

První dny proběhly ve Žďáře a jeho okolí. Dopoledne strávené v rekreačním areálu Pilák bohužel propršelo, ale všichni mohli alespoň zafandit místním borcům při triatlonovém závodě, který zde právě probíhal. Počasí výpravě naopak přálo při cyklovýletu Žďárskými vrchy a turistickém výšlapu údolím řeky Doubravy.

Letní česko-německé setkání studentůNásledující dny se všichni účastnící přesunuli do západních Čech, kde někteří poprvé v životě okusili slasti a strasti vodáckého života při sjíždění řeky Ohře. Nedostatek dešťů a nízký stav vody v řece připravily některým opravdu perné chvíle. Někdy je to náročné se domluvit na kormidlování lodi v cizím jazyce. Nicméně krajina v okolí řeky byla malebná a pomyslnou třešničkou na dortu byla návštěva Karlových Varů ve dnech, kdy se zde konal světoznámý filmový festival. Někteří se prošli i po červeném koberci. Poslední dny se nesly v duch odpočinku u Kamencového jezera v Chomutově.

Kromě tisíce zážitků si čeští účastníci odváželi dobrý pocit, že jsou schopni využít svoje znalosti němčiny i v reálném životě.

Od 7. října se bude konat německá část projektu a skupina žďárských studentů odjede do severního Německa, kde bude mít možnost se shledat se svými německými kamarády a navštívit zajímavá místa (Severní moře, jezero Dümmer, Hamburk).

Velký dík patří Radě rodičů při Gymnáziu Žďár nad Sázavou a Česko-německému fondu budoucnosti, kteří tuto akci finančně podpořili.


Letní česko-německé setkání studentůLetní česko-německé setkání studentůLetní česko-německé setkání studentůLetní česko-německé setkání studentůČesko-německý fond budoucnosti