Office Arena 2017: Jonáš Rosecký zvítězil ve finále! | Aktivity

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Mauthausen 2016

Office Arena 2017: Jonáš Rosecký zvítězil ve finále!

Datum: 10.5.2017 | Václav Černík

Krajské kolo (foto: soutezarena.cz)V uplynulých 5 měsících probíhala soutěž Office Arena, soutěž v dovednostech v aplikacích Office. Přes školní a krajské kolo se do finále v Praze probojoval Jonáš Rosecký, který zde díky své bezkonkurenční prezentaci zvítězil!

Soutěž Office Arena je určena žákům základních (2. stupeň) a středních škol, soutěžící mají možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat cennou zpětnou vazbu pro další zlepšení.

Soutěžící měli za úkol zpracovat reálný projekt, popsat jej a vyčíslit náklady - za pomoci Office aplikací (Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Téma pro základní školu bylo Návštěva známé osobnosti, středoškoláci zpracovávali projekt na téma Školní televize.

V kategorii základních škol se zúčastnili 3 studenti primy (Samuel Štohanzl, Michaela Prokopová a Jakub Mašek), v kategorii středních škol Nina Křížová a Jonáš Rosecký. Všichni předvedli ve školním kole práce na velmi dobré úrovni.

Finále - vítěz Jonáš RoseckýV následujícím krajském kole, ve kterém na soutěžící čekaly další úkoly týkající se Office aplikací, jednoznačně zvítězil Jonáš Rosecký, v kategorii základních škol obsadil druhé místo Jakub Mašek.

Do finálového kola, které se konalo v Praze v budově Microsoftu, byli nominováni vítězové krajských kol. Zde se hodnotila především prezentační dovednost a dovednost zpracovat kvalitní prezentaci svého projektu. Jonáš Rosecký zde předvedl bezkonkurenční prezentaci, právem zvítězil a domů si odvezl herní konzoli Xbox One. Na účastníky čekala také prohlídka budovy Microsoftu, nejmodernější pobočky na světě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

» Více o soutěži Office Arena
» Fotogalerie z finále


FináleFináleFinále


Office Arena