Poznání, zábava, noví přátelé, němčina ….. Česko – německé setkání studentů červenec 2016 | Aktivity

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Česko – německé setkání studentů červenec 2016

Poznání, zábava, noví přátelé, němčina ….. Česko – německé setkání studentů červenec 2016

Datum: 1.9.2016 | Klára Ptáčková

Česko – německé setkání studentůHned od pátku 1.července se deset studentů a studentek našeho gymnázia zúčastnilo Česko-německého setkání, v jehož rámci je čekalo úžasných deset dnů strávených s jejich vrstevníky, kteří přijeli z německého města Vechta. Tato akce se konala již potřetí a je realizována zvláště díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti.

Tento ročník nesl název Mýtická místa Vysočiny a účastníci mohli navštívit nejenom historické pamětihodnosti našeho kraje (poutní kostel na Zelené hoře, Muzeum nové generace, želivský klášter, město Jihlavu ad.), ale i poznat krásnou krajinu Žďárských vrchů během cyklistické vyjížďky, která mapovala hraniční kameny mezi Čechy a Moravou.

Česko – německé setkání studentůA protože se jedná o prázdninovou akci, každý den byl vyplněn i zábavným programem, během kterého si účastníci užili spoustu zábavy a měli možnost se důkladně poznat a navázat nová přátelství. Nikdo snad nezapomene na večerní basebalové utkání v zahradě želivského kláštera, večerní táboráky s opékáním buřtů, bowlingový turnaj či návštěvu trampolinového parku v Brně.

Na závěr se celá výprava přesunula do Dolních Věstonic, kde během čtyř dnů stihla navštívit Aqualand Moravia v Pasohlávkách, zámek Lednice s přilehlým parkem a absolvovat pěší výlet v oblasti Pálavských vrchů.

Kromě tisíce zážitků si účastníci odváželi dobrý pocit, že jsou schopni využívat svoje jazykové dovednosti i v reálném životě.

Hned na začátku října se bude konat německá část projektu u jezera Dümmer, během které budou mít studenti možnost potkat své německé kamarády a navštívit zajímavá místa.

Česko – německé setkání studentůČesko – německé setkání studentůČesko – německé setkání studentůČesko – německé setkání studentů