Republikové finále v orientačním běhu | Sportovní soutěže

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Republikové finále orientačního běhu

Republikové finále v orientačním běhu

Datum: 16.6.2016 | Jana Mazlová

Orientační běh_01Celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu se konalo 8. června 2016 v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice a jejím okolí. Pořadatelem byl oddíl OB Kotlářka Praha.

Závodu se zúčastnilo přes 400 běžců z 37 škol republiky. Běžci naší školy se v početném poli neztratili, náročnou trať s četnými kontrolami zvládli, "nezakufrovali" a v soutěži družstev i jednotlivců obsadili pěkná umístění.

Orientační běh_02V soutěži družstev jsme obsadili 8. místo v kategorii III. + IV. (D7+H7+D9++H9) z 19 škol a 11. místo v kategorii V. (HS) z 18 škol.

Nejúspěšnější jednotlivci podle kategorií:
   D7 (68) 2,6 km   50 m, 16 K:  10. Lucie Potocká (P), 28. Veronika Blažejovská (S)
   D9 (62) 3,4 km   80 m, 18 K:  32. Michaela Křížová (Kv), 39. Vlasta Braunová (T)
   H7 (65) 3,1 km   70 m, 15 K:  19. Pavel Hájek (S), 25. Patrik Brož (P)
   H9 (64) 4,0 km 115 m, 19 K:  7. Jan Nechanický (T), 10. Jan Ušák (T)
   DS (57) 3,7 km   90 m, 18 K:  20. Aneta Nechutová (Kt), 23. Klára Nechanická (Kt)
   HS (65) 5,1 km 130 m, 26 K:  11. Jan Bořil (3.B), 36. Martin Pastyřík (1.A)
Orientační běh_03

Dále startovali: Vendula Peňázová (P), Tereza Hájková (S), Nela Syslová (S), Marek Váša (S), Lucie Krajícová (Kv), Tomáš Kalas (Kv), Matěj Novák (T), Vít Linhart (T), Markéta Bořilová (Kt), Alžběta Slámová (1.A), Filip Hraško (Kt), Jiří Bartoš (Kt).

Poděkování patří trenérce OB Aleně Rosecké, která pro studenty připravila tréninky, půjčila z oddílu čipy a běžce na závod také doprovázela.

Všem běžcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch a radost z běhání také v následujícím školním roce.

Prohlédněte si fotogalerii z tohoto závodu.

Navštivte nový informační portál pro návštěvníky a obyvatele města Žďár nad Sázavou.